هدر اصلی
1389/06/21 12:43:00
سرویس بین الملل
فلاحت پیشه:

کمک‌رسانی ایران به پاکستان نقطه عطفی در روابط دو کشور خواهد بود

**عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به فضاسازی های سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران در جریان کمک‌رسانی به سیل‌زدگان پاکستان از سوی کشورهای غربی خاطرنشان ساخت: حضور گسترده مردم و تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک‌رسانی به مردم پاکستان توطئه اخیر دشمنان را خنثی کرد.

"حشمت الله فلاحت پیشه" نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به ابعاد وسیع حادثه سیل پاکستان اظهار داشت: به شهادت دبیرکل سازمان ملل متحد سیل پاکستان بزرگترین فاجعه انسانی در چند دهه اخیر است که به بی خانمان شدن میلیونها نفر منجر شده است.

وی افزود: ابعاد مصیبتی این حادثه در هفته های آتی با موج بیماری هایی که در این کشور شیوع پیدا کرده است بارزتر و مشخص تر هم خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به این که بیشتر ابعاد حادثه متوجه مسلمانان پاکستانی شده است تصریح کرد: پاکستان کشوری مسلمان نشین و همسایه ما است که وجود این دو مولفه ایجاب می کند کشور ما در جهت کمک رسانی به آنها پیشقدم باشد و با  عرق اسلامی به آسیب دیدگان پاکستانی کمک کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی به فضاسازی های سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران در جریان کمک رسانی به آسیب دیدگان سیل پاکستان از سوی دولتهای غربی اشاره کرد و گفت: متاسفانه در ابتدا فضای سیاسی پاکستان با برخی اخبار توام با بازی های سیاسی مبنی بر بی تفاوتی ایران نسبت به این حادثه آلوده شد که این مساله به دلیل تاخیری که ما در امر کمک رسانی داشتیم پررنگ تر شد اما با کمک رسانی های بعدی و حضور گسترده مردم در این امر این مساله جبران شد.

فلاحت پیشه ادامه داد: تاکیدات و اظهارنظرهای مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران خصوصا مقام معظم رهبری که مردم را تشویق به امر کمک رسانی می کردند نقش بسیار مهمی در خنثی کردن این توطئه داشت.

این نماینده اصولگرای مجلس در ادامه به شرایط نامناسب کشور پاکستان از لحاظ سیاسی اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر بخش هایی از این کشور توسط نیروهای آمریکایی در حال بمباران شدن است که مشکل مضاعفی را در شرایط فعلی به این کشور و دولت آن تحمیل کرده است.

فلاحت پیشه تصریح کرد: در چنین فضایی مطمئنا از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مسلمان و صاحب قدرت در منطقه انتظار بیشتری برای کمک وجود دارد.

وی با تاکید بر این که کمک باید فارغ از تشریفات پروتکلی و استراتژیکی صورت بگیرد خاطرنشان ساخت: مطمئنا این گونه اقدامات در آینده روابط سیاسی دو کشور تاثیر مثبتی خواهد داشت و نقطه عطفی خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet