هدر اصلی
1389/06/21 13:02:00
سرویس اقتصادی
حمیدرضا فولادگر خبر داد:

قرائت گزارش کمیسیون اصل 44 در صحن پس از تعطیلات

**فولادگر با بیان اینکه گزارش دوم کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای سیاست اصل ۴۴ قانون اساسی آماده است، گفت:اولین جلسه پس از تعطیلات تابستانی مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون در صحن قرائت خواهد شد.

"حمیدرضا فولادگر" نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه قرار بود بخش اول گزارش دوم کمیسیون  ویژه نظارت و پیگیری اجرای  سیاست اصل 44 قانون اساسی درصحن علنی قرائت شود، تصریح کرد: بخش اول گزارش دوم کمیسیون جهت ارائه در صحن علنی روز چهارشنبه 17 شهریور آماده بود و کپی آن در اختیارنمایندگان قرار گرفت اما زمان به قرائت این گزارش نرسید.

وی ادامه داد: مجلس روز چهارشنبه درگیر بررسی طرح تعطیلات عید فطر بود و همچنین انتخابات اعضای بین المجالس بود در نتیجه وقت به قرائت گزارش کمیسیون ویژه اصل 44 نرسید.

رییس کمیسیون نظارت و پیگیری اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی گفت: در بخش اول این گزارش سهام عدالت را مورد بررسی قرار داده‌ایم که گزارش آن منتشر شده است و در اختیار تمامی نمایندگان قرار دارد.

فولادگر به بخش‌های دیگر گزارش اشاره کرد و گفت:در بخش دوم چالش‌ها و مشکلات دستگاه‌های اجرایی مورد بررسی قرار گرفت، در این بخش 10 پیشنهاد ارائه شد که با رای 12 نماینده به تصویب خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در بخش سوم گزارش دوم عملکرد دستگاه‌های اجرایی بررسی شده است، تصریح کرد: در گزارش سوم کمیسیون ویژه اصل 44 قانون اساسی در نظر داریم پنج دستگاه اجرایی قدیم و  پنج دستگاه اجرایی جدید را بررسی کنیم تا اطلاعات و عملکرد به روز شده آنها در اختیار قوه مقننه قرار گیرد.

به گفته رییس کمیسیون ویژه اصل 44 قانون اساسی، وزارتخانه‌های اقتصاد و دارایی، نفت، مخابرات و نیرو در بخش دستگاه‌های قدیمی بررسی خواهند شد و وزارتخانه‌های تازه تاسیس تعاون، بازرگانی، جهاد کشاورزی، راه‌و ترابری و مسکن و شهرسازی در بخش دوم گزارش سوم بررسی می‌شوند.

فولادگر با تاکید بر اینکه گزارش دوم پس از تعطیلات مجلس در صحن علنی قرائت خواهد شد، گفت: درنظر داریم گزارش سوم کمیسیون تا هفته اول یا نیمه دوم مهر ماه در سه بخش مجزا به مجلس ارائه کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet