هدر اصلی
1389/06/21 10:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
نایب رییس مجلس:

تحریم ایران موجب تحکیم وحدت مردم و مسوولان می‌شود

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: محدودیت‌ها و تحریم‌ها علیه انقلاب اسلامی، همواره موجب تحکیم وحدت مردم و مسوولان کشور شده است.

به گزارش ایسنا، "سیدشهاب‌الدین صدر" طی سخنانی در مراسمی که با حضور 3 هزار نفر از دانشجویان و دستگاه‌های کشور در دانشگاه مازندران برگزار شده بود، با تقدیر از حضور پرشکوه مسلمانان جهان و به‌ویژه مردم ایران در راهپیمایی روز قدس و ایستادگی مردم ایران در دفاع از مستضعفان دنیا در مقابل مستکبرین، گفت: از چند ماه قبل در برنامه استراتژیکی که سیاستمداران آمریکایی طراحی کرده بودند اعلام نمودند که در برخورد با ایران نباید اشتباهات تاریخی گذشته تکرار شود.

وی افزود: در این برنامه استراتژیک چند موضوع مطرح شده است، اول این‌که حمله نظامی به ایران نمی‌تواند موثر و بدون هزینه برای آمریکا باشد، موضوع دوم تحت فشار بیشتر قرار دادن ایران و توسعه‌ تحریم‌ها علیه ایران را مورد تاکید قرار داده و سومین مورد سرمایه‌گذاری و حمایت از تحولات اجتماعی و سیاسی داخلی کشور مورد توجه قرار گرفته است.

صدر ادامه داد: به عنوان مثال در این رابطه از رشد جمعیت زنان دانشگاهی به عنوان تحولی یاد شده که باید مورد توجه کشورهای غربی قرار گیرد. همین موضوع نشان می‌دهد که تبلیغات کشورهای غربی علیه نظام جمهوری اسلامی و اتهامات آن‌ها مبنی بر نقض حقوق بشر و حقوق زنان دروغ بوده و پس از انقلاب اسلامی مشارکت اجتماعی زنان و میزان تحصیلات آن‌ها رشد چشمگیری داشته است.

وی ادامه داد: این اعترافات تئوری پردازان غربی یک شاخص رشد واقعی برای کشور ماست و به هیچ عنوان به این معنی نیست که رشد زنان تحصیلکرده یک تحول و تغییر منفی و مخرب برای انقلاب اسلامی به شمار می‌رود. چرا که خواست نظام، رهبری و مردم، حضور زنان در عرصه‌های علمی، اجتماعی و فرهنگی است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی موضوع چهارم این برنامه ریزی را ائتلاف سازی کشورهای همسایه بر علیه جمهوری اسلامی اعلام و اظهار کرد: هر مقدار این قطعنامه‌ها و محدودیت‌ها علیه ایران افزایش پیدا کند، نه تنها ضربه‌ای به نظام و انقلاب وارد نخواهد کرد بلکه به مثابه فرصتی برای رشد، بالندگی و شکوفایی استعدادهای جوانان و دانشمندان خواهد بود. این موضوع در زمان جنگ تحمیلی هم اثبات شده و می‌توان گفت بسیاری از خودکفایی‌های علمی و تکنولوژیکی کشور مرهون عزم و اراده جوانان و نخبگان بر عدم وابستگی ما به کشورهای دیگر در دوران دفاع مقدس است.

وی تصریح کرد: محدودیت‌ها و تحریم‌ها علیه انقلاب اسلامی، همواره موجب تحکیم وحدت مردم و مسؤولان کشور شده است.

صدر به مذاکرات سازش در آمریکا اشاره کرد و گفت: آمریکا و کشورهای غربی بر خلاف ادعاهای مطرح شده در این مذاکرات به دنبال تأمین خواسته‌ها و حقوق مردم مظلوم فلسطین نیستند بلکه به دنبال کسب مشروعیت برای رژیم غاصب صهیونیستی هستند.

مذاکراتی که به بدون حضور نمایندگان واقعی مردم فلسطین و توسط آمریکایی که در طی ده‌ها سال گذشته از حامیان اصلی رژیم جنایتکار اسرائیل می‌باشد برای نجات آقای اوباما از بحران‌های سیاسی در آستانه انتخابات کنگره و نجات اسرائیل غاصب در شرایط بن بست بحران مشروعیت آن می‌باشد.

وی افزود: در حالی که اوباما با شعار تغییر در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شد، اما برای همه مردم دنیا ثابت شده است که او هم راه و روش جرج بوش را ادامه می‌دهد و کماکان تجاوز به کشورها و حقوق سایر ملت‌ها ادامه دارد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توجه و حساسیت دانشجویان و جوانان کشور نسبت به برخی موضع‌گیری‌های کشورهای غربی، عنوان کرد: امروز آمریکایی‌ها و برخی مسؤولان کشورهای غربی تصور می‌کنند که در نظام جمهوری اسلامی تغییرات خاصی در حال رخ دادن است که آن را دچار تزلزل و مشکل خواهد کرد. ما به این افراد می‌گوییم که در کشور ما هر گاه که صحبت از اسلام، انقلاب و رهبری مطرح باشد، همه مردم ما در کنار هم و متحد، از منافع ملی کشور دفاع و مانند همیشه امید آنان را تبدیل به یاس خواهند کرد.

وی ادامه داد: آحاد و عموم مردم، جوانان، دانشجویان و دانشگاهیان و قشرهای مختلف پای انقلابی که هزینه‌های بی‌شماری برای به ثمر نشستن آن داده‌اند، ایستاده‌اند.

صدر درباره نگرش کشورها و ملت‌های همسایه نیز اظهار کرد: کشورهای همسایه و مردم آن‌ها نه تنها از دشمنان کشور ما حمایت نمی‌کنند بلکه نسبت به دولت و مردم ما علاقمندتر هم شده‌اند. نمونه‌اش توافقنامه سه جانبه تهران و حمایت کشورهای ترکیه و برزیل از این توافقنامه است و امروز روابط ما با کشورهای همسایه در بهترین شرایط تاریخی خود قرار دارد.

وی افزود: همزمان با افزایش محبوبیت ایران در منطقه، واکنش منفی افکار عمومی دنیا و منطقه به حضور نظامی آمریکا و متحدانش در افغانستان و عراق باعث شد که بالاخره دولت آمریکا تصمیم بگیرد که بیشتر نیروهای نظامی خود را از عراق خارج کند و همین اتفاق در افغانستان نیز خواهد افتاد.

صدر در پایان ابراز امیدواری کرد: آبرو و عزتی که نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت اسلام، رهنمودهای بنیانگذار انقلاب و مقام معظم رهبری و ایمان و وحدت مردم مسلمان کشور، در دنیا به دست آورده است، بیش از پیش توسط جوانان و دانشجویان کشور حفظ و روند رو به رشد آن ادامه یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet