هدر موبایل
1387/02/25 11:36:00
سرویس صحن

مجلس ایراد شورای نگهبان بر اصلاحیه قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل را رفع کرد

نمایندگان مجلس از سه ایراد شورای نگهبان به مصوبه اصلاح قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل، یک مورد را اصلاح و در دو مورد دیگر بر نظر قبلی خود اصرار کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه، نمایندگان پس از بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه الحاق یک تبصره به قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل، افرادی که مستقیما از سوی مقام معظم رهبری به سمت هایی در دستگاه های مختلف منصوب می شوند و دارندگان مشاغل آموزشی را از شمول مصوبه خود استثنا کردند.

شورای نگهبان این مصوبه را مغایر اصول 90- 91 و 141 قانون اساسی دانسته بود که نمایندگان ایراد اول را نوعی ابهام دانسته و آن را اصلاح کردند اما در دو مورد دیگر که درباره اصل ممنوعیت دو شغله بودن حقوقدانان شورای نگبهان بود بر نظر قبلی خود اصرار کردند.

بر اساس مصوبه قبلی مجلس "عضویت کلیه اشخاص شاغل در هر یک از قوای سه گانه و موسسات وسازمان های تابعه آنها و شرکت ها و موسسات دولتی یا وابسته به دولت که مشمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام یا تصریح نام بوده و به هر مقدار از بودجه کل کشور استفاده می نمایند در شورای نگهبان به عنوان حقوقدان ممنوع است و این ممنوعیت شامل اعضا کنونی شورای نگهبان که قبل از این قانون انتخاب شده اند، نیز می شود و چنانچه ظرف یک ماه پس از تصویب این قانون استعفاء ندهند از عضویت در شورای نگهبان مستعفی شناخته می شوند".

نمایندگان با 107 رای موافق و 11 رای مخالف به رفع ابهام شورای نگهبان رای مثبت دادند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet