هدر اصلی
1389/06/21 17:13:00
سرویس کمیسیون ها
مرادنیا:

بروکراسی پیچیده و مالیات سنگین مهمترین موانع کارآفرینان هستند

**نماینده مردم بیجار در مجلس بروکراسی پیچیده در استفاده از تسهیلات بانکی، موانع متعدد در جذب سرمایه بخش خصوصی و عدم رعایت شان و جایگاه نخبگان و فعالان اقتصادی را مهمترین مشکلات کارآفرینی در کشور ذکر کرد.

"بهمن مرادنیا" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص دغدغه های مقام معظم رهبری که در دیدار با کارآفرینان ارائه فرمودند گفت: دهه عدالت و پیشرفت که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده باید به گونه ای باشد که شرایط برای پیشرفت کشور و حضور موثران و کارآفرینان اقتصادی به عنوان یک ضرورت فراهم شود.
وی خاطرنشان کرد: کارآفرین واقعی که سرمایه، اندیشه و عمرخود را برای توسعه کشور در طبق اخلاص قرار داده باید تنها دغدغه اش مسایل تولید، ایجاد اشتغال و افزایش تولید ناخالص داخلی باشد نه مسایل حاشیه ای مرتبط با کار و تولید.
عضو کمیسیون تلفیق برنامه پنجم توسعه گفت: متاسفانه بسیاری از کارآفرینان پس از ورود به دایره سرمایه گذاری و تولید کشور به دلیل تعدد پیچ وخم های بروکراسی اداری و تنگناهای آن با مشکلات متعددی مواجه می شوند و همین امرسرخوردگی و رکود را برای آنان رقم می زند.
این نماینده مجلس یادآور شد: وجود مالیات های سنگین از دیگر مواردی است که سبب به رکود کشیده شدن کارآفرینی شده است؛ بنابراین لازمست این موضوع از سوی مسئولان وزارت اموراقتصادی و دارایی مورد بازنگری دقیق قرار گیرد.
مرادنیا خاطرنشان کرد: به نظر می رسد وقت آن رسیده دولت و مجلس برای کارآفرینان واقعی که سرمایه های کشور محسوب می شوند، طبقه بندی خاصی را قایل شوند تا براین اساس در استفاده از تسهیلات بانکی با مشکلاتی مواجه نشوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet