هدر موبایل
1387/02/25 11:11:00
سرویس صحن

تذکر نادران به عدم طرح استیضاح وزیر بازرگانی در صحن علنی

"الیاس نادران" در جلسه روز چهارشنبه نسبت به مطرح نشدن استیضاح وزیر بازرگانی تذکر داد.

به گزارش خانه ملت، نادران یکی از امضا کنندگان استیضاح وزیر بازرگانی در قالب تذکر آیین نامه ای گفت: ماده 227 آیین نامه داخلی مجلس تصریح دارد که استیضاح زمانی قابل طرح در مجلس است که به امضای حداقل ده تن از نمایندگان برسد.

وی گفت: ما استیضاح را با 14 امضا تقدیم کردیم اما امضاها بیشتر از 14 امضا بود متنها متاسفانه هیات رئیسه به دلیل هر اتفاقی که در آنجا افتاد از چاپ همه امضاها خودداری کردند وگرنه ما استیضاح را با بیش از 30 امضا تقدیم هیات رئیسه کرده بودیم.

عضو کمیسیون انرژی گفت: بنابر این استیضاح به استناد ماده 227 در دستور مجلس قرار گرفت اگر تفسیر هیات رئیسه این است که می توان امضاها را پس گرفت و در اثر پس گرفتن طرح از دستور خارج می شود بنابراین می شود امضاها را اضافه کرد و به استناد اضافه کردن آن در دستور باقی بماند.

نادران افزود: به اعتقاد ما با توجه به امضاهایی که هم اکنون در پرونده استیضاح در اداره قوانین مجلس موجود است تعدادش بیشتر از 20 امضا است همین امروز قابل طرح است و هر چند که چاپ نشده باشد، شرط چاپ شدن در ماده 227 نیست شرط امضاء داشتن است. به اعتقاد ما استیضاح از دستور خارج نشده و در حال حاضر در دستور است و تقاضا داریم که استیضاح را عمل کنند اگر به هر دلیلی بخواهید عمل نکنید استیضاح را از دستور نمی توانید خارج کنید تقاضای تغییر دستور می کنید استیضاح به روز یکشنبه موکول می شود وگرنه از دستور خارج نمی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet