هدر موبایل
1387/02/25 13:12:00
سرویس صحن

حاجی بابایی برنامه های مراسم افتتاحیه مجلس هشتم را تشریح کرد

حمید رضا حاجی‌بابایی دستور کار اختتامیه مجلس هفتم و افتتاحیه مجلس هشتم را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، عضو هیات رئیسه مجلس در حاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه در خصوص مراسم افتتاحیه مجلس هشتم اظهار داشت: این جلسه با تلاوت کلام الله مجید آغاز شده و آیاتی از سوره شوری قرائت خواهد شد و بعد از آن پیام مقام معظم رهبری توسط نماینده ایشان قرائت می شود.

وی افزود: همچنین گزارش وزیر کشور از روند برگزاری انتخابات و گزارش مسئول سازمان اداری مجلس دراین جلسه ارائه می شود. سپس ما انتخاب هیات رئیسه سنی را در برنامه داریم که آقای رهبر رئیس سنی خواهند بود و آقایان فروزش و دستغیب هم به عنوان منشی انجام وظیفه خواهند کرد.

نماینده همدان تصریح کرد: یکی از وظایف هیات رئیسه سنی قرعه کشی برای شعب است که 155 شعبه تشکیل شده و نمایندگان بین این 15 شعبه قرعه کشی می شوند. پس از انتخاب شعب 15 گانه نمایندگان برای تجدید میثاق با رهبر انقلاب به حرم مطهر می روند.

وی ادامه داد: اولین کار جلسه روز بعد، انتخاب هیات رئیسه موقت است که در این مرحله کار هیات رئیسه سنی به پایان می رسد. تصویب اعتبارنامه ها یکی از وظایف هیات رئیسه موقت است که پس از انجام اینکار هیات رئیسه دائم انتخاب می شود و سپس کار رسمی مجلس آغاز خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet