هدر موبایل
1389/06/22 09:45:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی در واکنش به هتک حرمت فرآن کریم:

به‌زودی خرمن استکبار و سلطه آتش می‌گیرد

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مسئول مستقیم اهانت صورت گرفته به قرآن کریم را دولت آمریکا دانست و اعلام کرد: با سوزاندن قرآن نه تنها چیزی عوض نمی‌شود، بلکه این امر باعث وحدت مسلمانان شده و در آینده نه چندان دور خرمن سلطه و استکبار آتش گرفته و جهان معنوی خواهد شد.

"حسین ابراهیمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به اهانت یک گروه افراطی در آمریکا به ساحت مقدس قرآن کریم، ضمن محکومیت آن، گفت: کاری که انجام گرفته، اقدامی است که سلطه گرها همواره داشته و پیش از این جرج بوش به جنگ های صلیبی اشاره کرده بود.

نماینده بیرجند، تصریح کرد: وقتی بوش به جنگ های صلیبی اشاره می کند در واقع اشاره به جنایت هایی است که مسیحیان در طی جنگ های صلیبی علیه مسلمانان مرتکب شدند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی در ادامه با اظهار اینکه سوزاندن قرآن کریم در واقع تداعی کننده رفتار گذشته افراطیون به خاطر کینه‌ای است که از اسلام دارند، افزود: وجود همین کینه باعث شده، افراطیون از هر فرصتی برای عقده‌گشایی علیه مسلمانان استفاده کنند.

رئیس مرکز امور رسیدگی به مساجد کشور با اشاره به بیدار باشی که انقلاب اسلامی به تمام جهانیان داده است، خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بخش زیادی از مردم جهان گرایش به دین پیدا کردند که در میان همه ادیان، گرایش به دین اسلام با قرائتی که امام(ره) ارائه داد، بیشتر شد.

وی قرائت رهبر کبیر انقلاب از دین را همان اسلام ناب محمدی دانست و افزود: براساس آمارهای منتشره، طی سال‌های اخیر قرآن پرفروش‌ترین کتاب در آمریکا بوده که این موضوع بیانگر آن است که اسلام راه خودش را باز کرده و وعده الهی به مرحله عمل رسیده  و گستره اسلام از مرزهایش خارج شده است.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با اظهار اینکه گسترش اسلام در جهان موجب وحشت استکبارگران شده است، خاطرنشان کرد: آنها فکر می کنند همه اسلام آن چیزی است که بر روی کاغذ نوشته شده، اما غافل از روح معنوی قرآن بوده که در دل انسان‌ها به وجود آمده است.

ابراهیمی با تاکید براینکه حاکمیت قرآن با کاغذ نیست که با سوزاندن آن از بین برود، افزود:  قرآن کریم تنها یک کتاب نیست بلکه وسیله ای است که عامل تحول در دل و جان انسان‌های بافطرت است.

وی با بیان اینکه با سوزاندان قرآن هیچ چیز عوض نمی شود، خاطرنشان کرد: آن چیزی که پس از سوزاندان قرآن حاصل خواهد شد، وحدت مسلمانان است که در آینده نه چندان دور آتش به خرمن سلطه و استکبار زده و جهان معنوی خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون سیاست خارجی همچنین با ابراز تاسف از سکوت دولت آمریکا در مقابل اقدام موهن تعدادی معدودی از افراد افراطی در این کشور، گفت: مسئولیت مستقیم اقدام موهن سوزاندن قرآن کریم متوجه دولت آمریکاست؛ چرا که این دولت می توانست جلوی افرادی را که دست به این اقدام اهانت آمیز زدند را بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet