هدر اصلی
1389/06/22 10:07:00
سرویس فرهنگی
محجوب:

برخورد با اساتیدی که متفاوت می اندیشند رکود علمی را به بار می آورد

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برخورد با سرمایه های ملی و معنوی کشور به بهانه اینکه متفاوت می اندیشند، رکود و تشدید فرار مغزها را در پی خواهد داشت.

"علیرضا محجوب" در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص برخی اخبار مرتبط با بازنشسته کردن زودهنگام استادان دانشگاه ها گفت:بازنشسته کردن استادان نخبه دانشگاه متاسفانه در بسیاری از دانشگاه های کشور رخ داده است و باید هرچه سریعتر با این اقدام مقابله جدی شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خوشبختانه با استقرار شورای انقلاب فرهنگی بسیاری از افرادی که ظن آن می رفت افکارشان مغایر اسلام و انقلاب است به کنار گذاشته شدند، پس از آن هم ما هسته های گزینش در دانشگاهها را داشتیم که وظیفه تایید صلاحیت افراد را به عهده داشتند.

نماینده مردم تهران،ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین هر نوع برخوردی خارج از اصول و مقررات دانشگاهی و قانون اساسی ضربه به جامعه دانشگاهی ارزیابی خواهد شد.

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآورشد: اگر میدان برای کسانی بازشود که افراد را تنها به دلیل مخالفت با افکارشان آن هم تحت لوای اسلامی کردن دانشگاه ها حذف می کنند،به طور حتم در آینده باید شاهد بی نظمی های بیشتری در قالب تسویه حساب های نامتعارف باشیم.

دبیر کل خانه کارگر گفت: با توجه به اینکه دانشگاه محل تنویر افکار عمومی است و اهمیت به این موضوع رشد و ترقی را در کشور به دنبال دارد در نتیجه باید به افکار مخالف خویش هم میدان دهیم تا موضوع های مختلف در کنار آن طرح و رشد و توسعه یابد.

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: باید مصداق های مشخصی برای اسلامی بودن دانشگاه ها تعیین  و سپس با افراد برخورد شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet