هدر اصلی
1389/06/22 13:57:00
سرویس اقتصادی
نماینده مردم بروجرد:

امکانات گردشگری دراستان لرستان پاسخگو نیست

**نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت:آغاز به کار منطقه اقتصادی ویژه در بروجرد موجب رونق و شکوفایی اقتصادی در استان خواهد شد اما با گسترش فعالیت‌های اقتصادی که در برنامه داریم به طور حتم امکانات کردشگری منطقه با کمبود مواجه خواهد شد.

"هادی مقدسی "نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با هفته نامه بامداد درباره اهمیت گردشگری و توسعه زیرساخت‌ها به منظور اشتغالزایی این صنعت در شهرستان بروجرد با اعلام این مطلب گفت: در افکار عمومی بروجرد معروف به تاریخ کوچولو است. از لحاظ زیست محیطی هم دارای جاذبه‌های فراوانی است اما با توجه به تغییری که در مدیریت استان به وجود آمد هنوز در دوره انتقال به سر می‌بریم.

وی در ادامه افزود: متأسفانه در دوره گذشته کار آنچنانی روی نداده است چه آنکه امسال نیز در هفته دولت کار و حرکت چشمگیری نداشتیم در صورتی که توانمندی‌های استان، منطقه و بروجرد در تمامی ابعاد همطراز با دیگر نقاط کشور است، اما به دلیل اینکه نتوانستیم این توانایی‌ها را مدیریت کنیم پویایی در مدیریت قبلی هم رو به افول رفته بود. در مدیریت جدید که چند جلسه هم با هم داشتیم امیدواریم به امید خدا بتوان حرکتی صورت داد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره زیرساخت‌های موجود و برنامه‌ها برای توسعه گردشگری در شهرستان بروجرد گفت: از لحاظ طبیعی بروجرد در یک جلگه سرسبز واقع شده است اما متأسفانه زیرساخت‌ها ارتقا پیدا نکرده‌اند. البته سه سد در حال ساخت داریم که می‌توانند تأثیر زیادی در توسعه این صنعت داشته باشند. زیرساخت‌ها نیز در حال فراهم شدن هستند.

وی درباره توانایی امکانات موجود برای پذیرایی از گردشگران گفت: امکانات موجود در حد خوبی است اما با گسترش فعالیت‌های اقتصادی که در برنامه داریم به طور حتم با کمبود مواجه خواهیم شد. برای این منظور هم مجوزهایی گرفته شده است.

نماینده مردم بروجرد درباره توسعه اماکن گردشگری شهرستان بروجرد نیز خاطر نشان کرد: در سفرهای استانی دولت سه نقطه از بروجرد برای ایجاد اماکن گردشگری مصوب شده است تا به وسیله بخش خصوصی اجرا شود. البته با توجه به وضعیت حال حاضر بانک‌ها و سیاست انقباضی دولت خیلی نمی‌توان به بخش خصوصی کمک کرد اما با آغاز به کار منطقه ویژه اقتصادی بروجرد، صدور مجوز آن و ورود بانک‌های خارجی می‌شود این تنگناهای مالی را برای چنین پروژه‌هایی از بین برد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet