هدر اصلی
1389/06/22 14:51:00
سرویس بین الملل
طاهری:

مسلمانان با وحدت توطئه دشمنان اسلام را خنثی می‌کنند

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، قرآن سوزی در آمریکا را نشانه ای از عجز دنیای غرب در مقابل اسلام و مسلمانان دانست و خواستار یکپارچگی جهان اسلام در مقابل اینگونه توطئه های دشمنان شد.

"سیدعلی طاهری" نماینده مردم گرگان در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: اهانت های صورت گرفته به قرآن و اسلام در آمریکا نشان دهنده عجز و ناتوانی دنیای غرب در مقابل اسلام و هراس آنها از نفوذ این دین آسمانی در بین مردم دنیا خصوصاً کشور آمریکا است.

وی افزود: اینگونه اعمال اقدامات نه تنها اتحاد و یکدلی مسلمانان را بیشتر خواهد کرد بلکه نفرت غیرمسلمانان منصف را از این دولت ها و حامیانشان بیشتر خواهد کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی با تاکید بر اینکه اینگونه رفتارها برای تحریک مسلمان صورت می گیرد تصریح کرد: دشمنان اسلام در تبلیغات چهره ای خشونت آمیز از اسلام را معرفی می کنند اینگونه اقدامات نیز در راستای همان تبلیغات است تا مسلمانان را تهدید کرده تا در عمل دست به اقدامات خشون آمیز بزنند ولی مسلمانان با هوشیاری این توطئه ها را خنثی خواهند کرد و نشان خواهند داد که اسلام دین خشونت نیست.

وی ادامه داد: موضع گیری های سیاسی و دینی که از سوی مقامات سیاسی و مذهبی کشورهای مسلمان صورت گرفت موجب شد که اینبار نیز دشمن به سرعت از موضع خود عقب نشینی کند و تیر دشمنی اش به سنگ بخورد.

طاهری با تاکید بر اینکه امت اسلام با همراهی و تدبیر علما و مراکز دینی خود در مقابل این توطئه ها ایستادگی خواهد کرد گفت: همانطور که مراجع تقلید عنوان کرده اند ما در مقابل این اقدام اهانت آمیز بار دیگر از پیامبران و کتاب دینی خود تجلیل خواهیم کرد.

عضو فراکسیون روحانیت با بیان اینکه با وحدت و یکپارچگی امت اسلامی در مقابله با دشمنان و پیروزی اسلام تاثیر زیادی خواهد داشت، اظهار داشت: همانگونه که مشاهده کردیم موضع گیری یکپارچه جهان اسلام در مقابل آتش زدن قرآن از سوی کشیش آمریکایی موجب شد مقامات آمریکایی نیز این اقدامات را محکوم کند.

نماینده مردم گرگان افزود: البته همه ما می دانیم که اینگونه محکومیت ها تنها نوعی ظاهرسازی است و این افراد از حمایت مقامات آمریکایی برخوردارند با این وجود همین محکومیت ظاهری نیز نشان می دهد که قدرت‌های استکباری تا چه اندازه در مقابل یکپارچگی و وحدت مسلمانان ضعیف هستند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet