خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/02/25 15:31:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

اخوان: پیروزی از آن مردم مظلوم فلسطین، لبنان و عراق است

نیره اخوان‌بیطرف گفت: اگر جوامع بین‌المللی منطقه‌ای سکوت مرگبار خود را نشکنند، تاریخ به رو سیاهی آنان شهادت خواهد داد و در آینده نزدیک پیروزی از آن مردم مظلوم فلسطین، لبنان و عراق خواهد بود.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینده مردم اصفهان، سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

سلام علیکم جمیعاً و رحمه‌الله

بسم الله الرحمن الرحیم

با درود به ارواح طیبه شهداء، امام شهیدان و با آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری سخن خود را آغاز می‌نمایم.

1 ـ استکبار به سرکردگی آمریکا و صهیونیست بعد از کنفرانس پاییزی با همدستی برخی از سران خود فروخته عربی به جنایات خویش در فلسطین اشغالی و لبنان ادامه می‌دهد، اما با بصیرت مردم مسلمان جهان اسلام مرگ آنها فرا رسیده و استقامت مردم مسلمان فلسطین و لبنان روسیاهی برای جریان صهیونیست برجای گذاشته است.

از شورای امنیت و سازمان ملل که حامی آمریکای غارتگر می‌باشد توقعی نیست که بیانیه بدهند که اگر هم بدهند خاصیتی ندارد. اما از کنفرانس به اصطلاح اسلامی توقع می‌باشد از خود برخورد به‌موقع نشان دهد تا مردم جهان اسلام بدانند برخی از این سران لائیک نیستند و تنها نام مسلمانی را با خود به همراه ندارند. اگر جوامع بین‌المللی منطقه‌ای سکوت مرگبار خود را نشکنند، تاریخ به رو سیاهی آنان شهادت خواهد داد و در آینده نزدیک پیروزی از آن مردم مظلوم فلسطین، لبنان و عراق خواهد بود.

2 ـ در طلیعه سال شکوفایی و نوآوری درخشش زنان متدین ایرانی در عرصه بین‌الملل افتخارآفرین است. کسب مدال برتری و قهرمانی زنان مخترع را به جامعه علمی و نخبگان کشور، زنان سختکوش بویژه مدال‌آوران و غرورآفرینان صمیمانه تبریک می‌گویم. امیدوارم در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری سال «نوآوری و شکوفایی» نام گرفت، برنامه پنجم بگونه‌ای تدوین گردد که زنان بیش از گذشته در تصمیمات نقش اساسی ایفاء نمایند و زنان مخترع، مبتکر و آنانی که دارای تولیدات علمی می‌باشند، مورد توجه خاصی قرار گیرند و موانع آنها برطرف گردد تا زمینه بیشتری برای حضور آنان در عرصه‌های فرهنگی، سیاسی و مدیریتی فراهم شود.

3 ـ از مردم همیشه در صحنه اصفهان تشکر می‌کنم که در انتخابات دوره هشتم هم با حضور فعال خویش به دشمنان انقلاب اسلامی نشان دادند که علی‌رغم مشکلاتی که دارند، به قول حضرت امام (رحمه‌الله علیه) حفظ نظام را از نماز و روزه واجب‌تر می‌دانند.

همچنین از انتخاب مجددم برای سومین‌بار از مردم هوشمند و دین‌باور اصفهان کمال تشکر را دارم و امیدوارم در مجلس هشتم در اجرای نظارت و قانونگذاری بدون ملاحظه و تعارفات روزمره برای شما مردمِ شهیدپرور خدمتگزار صادقی باشم و با نصایح و رهنمودهای‌تان از وظایفم فاصله نگریم. از طرفی نظرات مقام معظم رهبری را در همه سطوح جاری و ساری سازم. از همه ستادهای انتخابی که برای ما صلواتی و افتخاری کار کردند و دل سوزاندند تشکر می‌نمایم. لازم به ذکر است که هزینه چاپ تراکت، کارت و CD را از طریق کمکهای مردمی به چاپخانه‌ای در اصفهان پرداخت نموده‌ایم.

4 ـ امسال خشکسالی در استان اصفهان حدود 74 میلیارد تومان خسارت وارد کرده است. ضرورت دارد وزارتین جهادکشاورزی و نیرو بیش از پیش توجه خاصی نموده، چرا که مردم در اثر خشکسالی در براآن، رودشتین، کوهپایه، جرقویه، قهاب و کراج در رنجند. صندوق بیمه کشاورزی به موقع به تعهدات خویش عمل نماید. بانک کشاورزی مدت پرداخت وام کشاورزان را تمدید و سود دیرکرد را مورد بخشودگی قرار دهد. از طرفی ستاد حوادث غیرمترقبه وزارت کشور بدون دردسر خسارت وارده را به کشاورزان پرداخت نموده و چون نیمی از استان اصفهان کویری است، همچون مناطق خشک مورد توجه قرار گیرد.

وزارتین نیرو و جهادکشاورزی با صرفه‌جویی آب از طریق لوله‌گذاری و آبیاری تحت فشار بگونه‌ای برنامه‌ریزی کند که کشاورزان عزیز آسیب‌پذیر نشوند و این صرفه‌جویی در آب و برق را دستگاههای حکومتی باید بیشتر رعایت کنند تا الگوی دیگران شوند.

5 ـ مردم ایران اسلامی در دنیا نمونه‌اند و همیشه برای دفاع از نظام خون داده‌اند و اگر اینها خدای‌نخواسته آسیب‌پذیر شوند، عاقبت بخیری وجود ندارد. گرانیهای موجود سرسام‌آور است و مردم فقیر را له می‌کند. باید با کسانی که احتکار می‌کنند یا با مدیری که ضعف مدیریت دارد یا ندانم‌کاری او سبب نارضایتی مردم می‌شود برخورد کرد و بگونه‌ای سیستم اداری را هدایت و نظارت نمود تا مشکلات رفع گردد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet