ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1386/03/13 07:00:00
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی:

طرح ازدواج موقت، برای ساماندهی روابط نامشروع فعلی است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در خصوص سخنان اخیر وزیر کشور مبنی بر ضرورت ترویج ازدواج موقت گفت: این طرح برای سامان دادن به ارتباطاتی است که در حال حاضر بصورت نامشروع در جامعه وجود دارد.

سیدمحمد جعفر سادات موسوی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به اظهارات پورمحمدی در ارتباط با ضرورت ترویج جسورانه ازدواج موقت، تصریح کرد: به مجرد اینکه بحث ازدواج موقت مطرح می‌شود اذهان عمومی به سمت گسترش و توسعه چند همسری مردان می‌رود در حالی که این طرح برای سامان دادن به ارتباطاتی است که در حال حاضر بصورت مشروع و غیرمشروع وجود دارد.

وی افزود: بحث ازدواج موقت قبلا هم مطرح شده بود اما چون این طرح از تمام زوایا تبیین نشده بود، با واکنش منفی جامعه مواجه شد و مسکوت ماند و اگر باز هم این موضوع و کاربرد آن تبیین نشود به همان سرنوشت قبلی دچار خواهد شد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در پاسخ به این استدلال مخالفان مبنی بر اینکه با اجرای این طرح کودکان و زنان بی‌سرپرست افزایش خواهند یافت، خاطرنشان کرد: این طرح برای ساماندهی روابط نامشروع فعلی است که در جامعه وجود دارد. ما در حال حاضر با معضل زنان خیابانی مواجهیم که در حال گسترش نیز می‌باشد بنابراین یا باید بپذیریم که این ارتباطات نامشروع منجر به افزایش آمار فرزندان نامشروع که هیچ هویتی ندارند یا افزایش سقط جنین گردد یا اینکه با اجرای طرح ازدواج موقت سامانی به وضعیت این افراد بدهیم.

سادات موسوی یادآور شد: باید شرایط را برای زنانی که بصورت غیرقانونی از این راه ارتزاق می‌کنند بگونه‌ای فراهم کنیم و البته باید با تغییر در مکانیزم‌های طبیعی این زنان از طریق جراحی یا داروهای یائسگی زودرس زمینه بارداری را در این افراد از بین برد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet