هدر اصلی
1389/06/22 16:30:00
سرویس بین الملل
عضو هیئت رییسه‌مجلس:

سازمان کنفرانس اسلامی در جهت رفع شکاف در دنیای اسلام حرکت کند

**عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی اقدام برخی افراطی‌های آمریکایی در آتش زدن قرآن و اهانت به اسلام را نشان از عناد و دشمنی دنیای استکبار و جهان سلطه علیه اسلام و مسلمین دانست و خاطر نشان ساخت: متاسفانه عدم هماهنگی و شکافی که در دنیای اسلام وجود دارد غیر مسلمانان افراطی را در انجام چنین اقداماتی علیه اسلام جسورتر کرده است.

"حسین سبحانی نیا" نماینده نیشابور در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: اقدام کشیش آمریکایی اقدام بسیار زشت و پلیدی بود که در مرحله اول انجام شد و به تبع آن برخی افراد افراطی و تندرو نیز دست به چنین اقداماتی در گوشه و کنار کشور به اصطلاح آزاد آمریکا زدند.

وی این گونه اقدامات را نشان از عناد و دشمنی دنیای استکبار با اسلام و مسلمین دانست وتصریح کرد: ساماندهی این گونه اقدامات علی رغم شعار حقوق بشر، آزادی ادیان و طرفداری از حقوق ملت ها نشان دهنده چهره دوگانه جهان سلطه و طرفداران حقوق بشر و آزادی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به گسترش و نفوذ روز افزون اسلام در کشورهای غربی خصوصا آمریکا گفت: سالانه بیش از 20 هزار نفر از جوانان آمریکایی به اسلام روی می آورند و این خشم غیر مسلمانان آمریکایی را موجب شده است.

سبحانی نیا سابقه انجام چنین قدامات موهن و توهین آمیز به اسلام و کتاب مقدس قرآن را از دوران پیامبر (ص) دانست و تاکید کرد: از آن دوران و بعد از آن، در قرون وسطی، جنگ‌های صلیبی و... جبهه کفر همیشه با اسلام و مسلمانان در ستیز و کشاکش بوده است و حرکت‌هایی که در سال‌های اخیر از سوی افرادی نظیر سلمان رشدی یا همین کشیش آمریکایی صورت گرفته نیز در امتداد همان حرکات اسلام ستیز جبهه کفر است.

وی بر وظیفه سازمان‌ها و مراجع بین المللی در برخورد با چنین اقداماتی تاکید کرد و اظهار داشت: سازمان کنفرانس اسلامی، سازمان ملل متحد و تمامی نهادهای حافظ حقوق بشر باید نسبت به این اقدامات که نسبت به یک دین الهی و کتاب مقدس آن صورت می گیرد، واکنش جدی نشان دهند و با حساسیت بیشتری این گونه مسائل که قلب 5/1 میلیارد مسلمان را جریحه‌دار کرده است را دنبال کنند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با تاکید بر وجود وحدت و هماهنگی در بین ملت‌های مسلمان دنیا گفت: متاسفانه عدم هماهنگی و شکافی که در دنیای اسلام وجود دارد غیرمسلمانان افراطی را در انجام چنین اقداماتی علیه اسلام جسورتر کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی افزود: سازمان کنفرانس اسلامی به عنوان یک نهاد متشکل از دولت‌های اسلامی باید این شکاف و نقطه ضعف را مرتفع کرده و در جهت وحدت هر چه بیشتر جهان اسلام حرکت کند تا قدرت‌های استکباری به خود اجازه و جرات چنین توهین‌هایی را ندهند.

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی در ادامه به واکنش مقامات آمریکایی در برخورد با این مساله اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: متاسفانه واکنش مقامات آمریکایی بسیار ضعیف و بیشتر جنبه صوری و ظاهری داشت.

وی ادامه داد: وقتی آقای اوباما در واکنش به اظهارات کشیش آمریکایی از وی می خواهد تنها برای به خطر نیفتادن موقعیت سربازان آمریکایی در عراق و  افغانستان از مواضع خود عقب نشینی کند و هیچ اشاره‌ای  به جایگاه اسلام و مسلمین نمی کند، نشان دهنده آن است که این اقدامات مطمئنا بدون هماهنگی و حمایت این مقامات صورت نمی گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet