هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی خبر داد:

سفر اعضای کمیسیون کشاورزی به سه استان شمال غربی کشور

سرویس اقتصادی
**نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس با اشاره به سفرهایی دوره‌ای کمیسیون کشاورزی، اظهار داشت: کمیسیون کشاورزی جهت بررسی مسائل و مشکلات کشاورزی، آب و منابع طبیعی به استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی سفر کرده است.
دوشنبه 22 شهریور 1389 ساعت 16:45

"عیسی جعفری" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه سفر به استان‌های شمال غربی کشور دهمین سفر دوره‌ای کمیسیون است، تصریح کرد: اعضای کمیسیون در این سفر کاری حضور پیدا کرده و مناطق را در حوزه‌هایی چون خاک، آب، کشاروزی و دامپروری مورد بررسی قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه اعضای کمیسیون روز گذشته پس از برگزاری چند جلسه، استان آذربایجان غربی را ترک کردند، گفت: مشکل اساسی این استان خشک شدن دریاچه ارومیه است، با روندی که این دریاچه طی می‌کند تا چند سال آینده چیزی به عنوان دریاچه در ارومیه وجود نخواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی افزود: دولت تمام ورودی‌های این دریاچه را مسدود کرده است در نتیجه دریاچه ارومیه از هیچ رودخانه‌ای تغذیه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه این دریاچه برای کشور و منطقه اهمیت ویژه‌ای دارد، تاکید کرد: در صورتی که دریاچه ارومیه خشک شود، کارشناسان پیش‌بینی کرده اند تا چند سال آینده طوفان نمک رخ خواهد داد و کشور علاوه بر بحران طوفان شن کهجنوب کشور را در برگرفته است باید به فکر مهار طوفان نمک هم باشد.

جعفری با بیان اینکه کمیسیون به دنبال راه حل مناسب برای خشک شدن دریاچه ارومیه است، گفت: کمیسیون مشکلات هر استان و منطقه را بررسی و جمع‌آوری خواهد کرد و جلسه‌ای با حضور وزرای مربوطه تشکیل می دهد تا برای هر کدام راه حلی مشخص شود.

وی به ادامه سفر کمیسیون اشاره کرد و گفت: روز گذشته آذربایجان غربی را ترک کردیم، امروز از استان آذربایجان شرقی بازدید به عمل آمد و تا فردا در این استان خواهیم بود.

جعفری افزود: عصر سه‌شنبه 22 شهریور اعضای کمیسیون به قصد سفر به اردبیل استان آذربایجان غربی را ترک خواهد کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000