هدر موبایل
1389/06/22 17:12:00
سرویس فرهنگی
قاضی‌زاده هاشمی:

تحقق اهداف رهبری نیازمند بازنگری در علوم انسانی است

**نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تولید فکر و اندیشه علمی مهمتر از تولید علم محض است.

"سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی"در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص دیدار مقام معظم رهبری با استادان دانشگاه و تاکید معظم له در خصوص اینکه "تولید فکر مهمتر از تولید علم است " اظهارداشت: تولید فکر تمدن ساز است و مسیرها را تغییر می دهد؛ اما تولید علم در راستای بهینه کردن وضعیت است.
 عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در موضوع فکر به جهت گیری ها و نوع نگاه به عالم هستی بازمی گردد به عبارت دیگر نگاه به این دنیا یا جهان آخرت را به گونه فلسفه مدارانه شکل می دهد.
وی افزود: برای اینکه اندیشه و "فکر" تحقق یابد لازم است مبانی درست تبیین شود؛ به عبارت دیگر اصول مستحکم و محکم جایگزین نظام های تعلیم و تربیت در حوزه دانشگاه و مدرسه شود.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: رفع شدن دغدغه های مقام معظم رهبری در خصوص تولید فکر، باید با بحث تضارب آراء و افکار و توسعه کرسی های آزاد اندیشی که هم اکنون در جریان است همچنان تداوم یابد.
وی خاطرنشان کرد: در مرحله بعد باید اذهان در راستای تحکیم مبانی باشد، به عبارتی برای اینکه  چیزی که نیاز جامعه است شناخت شبهات و آشنایی با مکاتب برای پاسخ دادن به سئوالات و ...آنهاست.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: برای رسیدن به اهداف مدنظر رهبر فرزانه انقلاب باید در علوم انسانی، تربیتی یا ریاضی از منظر فلسفه علم یک بازخوانی جدی در محتوا و روش انجام شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet