هدر موبایل
1389/06/22 17:26:00
سرویس سیاسی
آشوری:

رنگ و بوی سیاسی گزارش آژانس متأثر از لابی صهیونیست است

**عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درخصوص پرونده هسته‌ای کشورمان را اثبات دگرباره حقانیت برنامه‌های صلح‌آمیز هسته‌ای مبتنی بر دانش بومی ارزیابی و بر ضرورت تداوم مسیر بهره‌مندی از توان متخصصان داخلی کشورمان تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"محمد آشوری" نماینده بندرعباس، قشم، ابوموسی، بندرخمیر و حاجی‌آباد در گفتگو با روزنامه صبح ساحل اظهار داشت: در گزارش اخیر آمانو، رئیس سازمان بین‌المللی انرژی اتمی همچون سایر گزارشات آژانس تاکنون فصل مشترک تأکید بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران و عدم تخطی ایران از N P T قابل مشاهده است که این موضوع نه به عنوان امتیازی برای آژانس که تأییدکننده روح صحت بر برنامه‌های هسته‌ای کشورمان و درستی ایران در مسیر دستیابی به دانش هسته‌ای است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود دو نکته ابهام‌آمیز و سیاسی شده در گزارش آژانس گفت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به عنوان یک نهاد فنی حاکم بر فعالیت‌های اتمی کشورها اجازه ورود به مسائل سیاسی و بیان تحلیل سیاسی مغرضانه را ندارد و این در حالی است که در گزارش اخیر آمانو از روند فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان هنوز مشاهده می‌شود.

نماینده مردم بندرعباس خاطرنشان کرد: طرح‌ بخشی موسوم به مطالعات ادعایی در ذیل گزارش آژانس، طی کردن راهی است که آژانس در قالب بازرسان خود در زمان ریاست البرادعی نیز آن‌ را تجربه و بر بیهوده بودن این قبیل اقدامات تأکید داشته و این در حالی است که به خوبی می‌توان سیاست‌زدگی آژانس تحت تأثیر لابی‌های صهیونیستی را در گزارش اخیر آژانس مشاهده کرد.

آشوری بیان کرد: تفاوت عمده گزارشات آژانس در زمان البرادعی و اکنون در دوران ریاست آمانو نشان از نوعی سیاسی‌بازی پیچیده و در عین حال موضع‌گیری تندتر در گزارشات وارد به گونه‌ای که نوع و گونه تنظیم گزارش اخیر آمانو، موجب اعتراض برخی اعضای آژانس از جمله برخی غیرمتعهدها نیز شده است و در مواردی شاهد آن هستیم که برخی کشورهای عضو غیرمتعهد که رابطه سیاسی خاصی نیز با کشورمان ندارند نسبت به تبعات درج و تهیه چنین گزارشاتی معترض هستند و خواستار عدم تبدیل شدن این رفتار به رویه‌ای خاص در آژانس هستند.

وی گفت: اعضای غیرمتعهدها مطمئن هستند که قدرت‌های سلطه‌گر و لابی‌های مزدور آنها در مسیر دستیابی آینده غیرمتعهدها به دانش و توان هسته‌ای همان اصولی را پیگیری می‌کنند که در مواجهه با ایران در حال اجرای آن هستند و به واسطه همین امر شاهد اعتراض و واکنش‌های اعضای آژانس نسبت به این رویه آمانو هستیم.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، بندرخمیر و حاجی‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روح حاکم بر گزارش اخیر آژانس، افزود: اگر جنس گزارش آمانو مورد بررسی دقیق قرار گیرد به خوبی می‌توان رگه‌هایی از استضعاف غرب در برابر اراده ملت بزرگ ایران را در آن مشاهده کرد.

قصد کشیش آمریکایی در مسیر اهداف  CIA قرار دارد

آشوری همچنین درخصوص «قصد کشیش آمریکایی در آتش زدن قرآن در سالروز 11 سپتامبر» و دعوت عمومی وی برای ترغیب برخی به این اقدام، گفت:11سپتامبر زاییده دستگاه‌های اطلاعاتی و جامعه غرب برای لشکرکشی به خاورمیانه و غارت اموال مردم این منطقه و بستری برای توجیه‌پذیر ساختن این اقدامات در طول هشت ساله اخیر بود و اینکه برخی در لباس مقدس مسیحیت این قبیل مسائل را مطرح و پس از آن منصرف می‌شوند نشان از تداوم دسیسه‌های این دستگاه برای زنده نگه داشتن ابعادی از حادثه 11 سپتامبر است که به آنها در دستیابی به نیات پلیدشان یاری می‌رساند.

وی به راه انداختن موضوع آتش زدن قرآن را به ابزاری در مسیر مانور رسانه‌های گروهی وابسته به آمریکا در مسیر به فراموشی سپردن ابهامات پدید آمده در ذهن مردم در پی این حادثه ارزیابی کرد و اظهار داشت: هنوز به انبوهی از سؤالات کلیدی مردم جهان در باب علل و عوامل بروز رخداد 11 سپتامبر پاسخی داده نشده است.

عضو هیأت‌رئیسه مجلس عنوان کرد: قرآن کلام نورانی و بی‌مثال خداوند است که بر روح و قلب حضرت ختمی‌مرتبت نازل شد و چراغ روشنی برای ملت‌های مسلمان عالم در دستیابی به عزت و سعادت است و همان‌طور که مکرراً در قرآن اشاره شده خداوند خود از عظمت این کتاب محافظت می‌کند و تقدیر الهی به نحوی است که تک‌تک آیات شریف این کتاب منحصر به فرد محقق خواهد شد.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و بندرخمیر نیاز اساسی امروز جامعه اسلامی را اتحاد، همدلی و وحدت در سایه الطاف الهی عنوان کرد و از مردم شریف استان هرمزگان خواست تا به برادران دینی خود در پاکستان که در اثر طغیان رودخانه‌ها و سیل عظیم دچار مصائب بزرگی شده‌اند در حد توان کمک کنند.

آشوری گفت: مردم ایران به واسطه مصائب متعدد در طول سال‌های اخیر درد مردم مسلمان پاکستان را به نحوی درک می‌کنند و از هیچ تلاشی برای حمایت از این ملت در مصائب پدید آمده دریغ نخواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet