شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/06/23 07:50:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن تصریح کرد:

77 درصد از کل یارانه‌های پرداختی برای حامل‌های انرژی

**نماینده ابهر و خرمدره با بیان اینکه از کل یارانه‌های پرداختی، ۷۷ درصد مربوط به حامل‌های انرژی است، گفت: در همین راستا، ۱۰ درصد از یارانه‌ها مربوط به آب، ۸ درصد برق، ۴ درصد کالاهای اساسی و یک درصد نیز نهاده‌های کشاورزی است.

"احمد مهدوی " نماینده ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ویژه‌نامه مجلس و مردم دررابطه با نحوه پرداخت یارانه‌ها در زمینه حامل‌های انرژی،اظهار داشت: 94 درصد از قیمت کل حامل‌های انرژی به صورت یارانه توسط دولت پرداخت خواهد شد.

وی از ایجاد بسترهای لازم برای اجرایی شدن قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در کشور خبر داد و تصریح کرد: با افتتاح حساب توسط سرپرست خانوارها، زمینه برای واریز یارانه‌های نقدی از اول مهرماه سالجاری فراهم شده است.

مهدوی با اعلام اینکه مشمولان نهادهای حمایتی و افرادی که در مناطق محروم کشور ساکن هستند، یارانه بیشتری دریافت خواهند کرد، یادآور شد: تشکیل ستاد استانی هدفمند کردن یارانه‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی آشنایی با هدفمند کردن یارانه‌ها و همچنین انجام عملیات ثبت شماره حساب در سامانه وزارت رفاه، از جمله مهم‌ترین اقدامات اجرایی استان در این زمینه است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه تاکنون 269 هزار و 180 خانوار نسبت به ثبت شماره‌های خود در سامانه وزارت رفاه برای دریافت یارانه‌های نقدی اقدام کرده‌اند، ابراز کرد: از این تعداد،
شماره حساب 89 درصد مشمولان یعنی 232 هزار و 500 خانوار مورد تأیید قرار گرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet