خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/23 07:55:00
سرویس اقتصادی
عبدالرضا ترابی:

گاز به شهرک‌های صنعتی گرمسار رسید

**نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که در هفته دولت ۶۱ پروژه بزرگ و کوچک در گرمسار افتتاح شده و مورد بهره برداری قرار گرفت، گفت: برای اولین بار شهرک‌های صنعتی گرمسار گازدار شدند.

"عبدالرضا ترابی"  نماینده گرمسار در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با  هفته نامه کویر با بیان این خبر گفت: پروژه‌های مزبور در سطح شهرستان و استان بودند. از چند پروژه نیز بازدید شد که عبارتند از پست انتقال برق 230 کیلو ولت به 63 ولت و همچنین پروژه شهرک‌های صنعتی که قرار شد پست برق دیگری هم در شهرک صنعتی فجر یا جدید ایجاد شود.

وی در ادامه افزود: در بخشی دیگر از پروژه‌های تازه تأسیس، برای اولین بار شهرک‌های صنعتی گرمسار گازدار شدند که این امر برای واحدهای صنعتی بسیار مهم بود. پروژه مسکن مهر هم پروژه قابل توجهی در شهرستان گرمسار است که در حال اجراست. البته کلید آغاز پروژه‌های دیگری هم زده شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه به ساخت نیروگاه 500 مگاواتی این شهرستان اشاره کرد و با اشاره به نحوه تأمین اعتبار آن گفت: این نیروگاه مصوب سفر اول دولت به استان است. قرار بود این نیروگاه برای شهرهای شاهرود و سمنان هم ساخته شود که متوجه شدیم قرار است این نیروگاه‌ها برای آنها از محل بودجه دولتی ساخته شود. ما به این امر اعتراض کردیم که نباید این طور باشد. پس از اعتراض ما استاندار قول مساعد دادند تا تلاش کنیم در سفر سوم این مورد نیز جزو پروژه‌هایی قرار بگیرد که دولت از لحاظ مالی پشتیبانی کرده و ردیف اعتباری برای آن در نظر بگیرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اعتقاد ما بر این است که هرچه پروژه‌های ملی در گرمسار بیشتر شود نه تنها فقط برای این شهر بلکه به سبب نزدیکی می‌تواند بسیاری از مشکلات تهران را نیز پوشش دهد.

نماینده مردم گرمسار همچنین از ساخت شهر 50 هزار نفری ایوانکی در 60 کیلومتری تهران خبر داد و این شهر را از مهم‌ترین شهرهای اقماری کشور دانست.

وی دراین باره گفت: شهر جدید 50 هزار نفری ایوانکی که در زمینی به مساحت بیش از 3 هزار هکتار از منابع طبیعی ساخته می‌شود، الان در محوطه‌ای 800 هکتاری فاز‌بندی شده که عملیات اجرایی فاز اول آن با 1000 واحد مسکن مهر شروع شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet