هدر موبایل
1386/05/10 15:15:00
سرویس کمیسیون ها

وزیر نفت در جلسه کمیسیون انرژی: لایحه ساخت پالایشگاه‌ها تا آخر امسال تقدیم مجلس می‌شود

عبدالمجید شجاع به نقل از وزیری هامانه از به پایان رسیدن تهیه و تدوین لایحه ساخت پالایشگاه‌ها و تقدیم آن تا آخر امسال به مجلس خبر داد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: جلسه روز سه شنبه کمیسیون به بررسی مجدد سهمیه بندی بنزین و تبعات آن و همچنین به پاسخگویی وزیر نفت و انرژی به سوالات تعدادی از نمایندگان در خصوص ساخته نشدن خط لوله نفت آقاجاری و عدم به موقع گازرسانی به مناطق بوشهر و... شد.

شجاع به نقل از وزیری هامانه گفت: تهیه و تدوین لایحه ساخت پالایشگاه‌ها به پایان رسیده تا آخر امسال به مجلس تقدیم می‌شود.

وی گفت: در جلسه روز سه شنبه وزیر نفت با حضور در جلسه کمیسیون انرژی به سوالات نمایندگان مختلف از جمله عطارزاده، شجاع و ابوطالب پاسخ گفت.

شجاع به نقل از وزی نفت در خصوص عقب ماندن از برنامه‌های لوله کشی گاز گفت: از برنامه عقب نیستیم ولی پولی که باید به این امر اختصاص می‌یافت در دسترس نبود و به همین علت گازرسانی به این مناطق با مشکل مواجه شده است.

وزیر نفت در پاسخ به سوال ابوطالب در خصوص تکمیل نشدن فازهای پارس جنوبی از برنامه گفت: مشکلات فنی به وجود آمده بود که برطرف می‌شود در این خصوص قرار شد پیمانکاران شرکت صدرا دو هفته دیگر با حضور در کمیسیون توضیحاتی را ارائه دهند.  ابوطالب نماینده تهران از پاسخ‌های وزیر نفت قانع نشد.

شجاع گفت: وزیر نیرو در پاسخ به سوالی در ارتباط با کمی سهمیه در نظر گرفته شده برای برقی شدن چاه‌های کشاورزی و همچنین برق کشی به روستاهای استان بوشهر گفت: برای این کار معیارهایی در دستور بوده که براساس آن تصمیم گرفته شده است.

در پایان این جلسه قرار شد معاونین وزیر نیرو در جلسه بعد توضیحاتی کاملتری در این خصوص ارائه دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet