هفته دفاع مقدس
1387/02/26 11:38:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس درکنگره سراسری جمعیت ایثارگران

تشکل و سازمان را برای حفظ انقلاب ضروری می دانم

رییس مجلس شورای اسلامی در چهارمین کنگره سراسری جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: با آنکه خود در هیچ تشکل و سازمانی نیستم اما تشکل و سازمان را برای حفظ انقلاب ضروری می دانم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامعلی حدادعادل رییس مجلس شورای اسلامی تعدد تشکل ها را امری طبیعی خواند و اظهار داشت: اینگونه نیست که ما جزو یک تشکل باشیم و دیگر تشکل ها را که در خدمت انقلاب هستند قبول نداشته باشیم، بلکه باید اختلاف سلیقه ها حفظ شود ولی اختلاف عقیده به وجود نیاید و نباید تلاش های یکدیگر را خنثی نمود.

وی در ادامه افزود: با این فرایند می توان پذیرفت که در جامعه بیش از یک تشکل و حزب وجود داشته باشد و یکی از همین تشکل ها جمعیت ایثارگران است که به انقلاب خدمت های بسیاری کرده است.

نماینده مردم تهران درخصوص فداکاری ایثارگران گفت: آنها یک روز در جبهه ها جان در دست گرفتند و به انقلاب خدمت می کردند وامروز هم در جبهه ای دیگر با همان هدف تلاش می نمایند.

وی درخصوص آفات تشکل ها اظهار داشت: اینکه بخواهیم برای خود بنگاه کاریابی پدید بیاوریم یک آفت است و باید نیت ها خالص باشد، چرا که تشکل برای این است که کارهای فردی شکل بگیرد و موثر واقع شود.

رییس مجلس با بیان اینکه در عالم سیاست کار دسته جمعی جوابگوی نیازهاست، افزود: در تشکل های اسلامی نمی توان بدون صداقت راه به جایی برد.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه چند سالی است عنوان اصولگرایی بر زبان ها افتاده، گفت: اصول گرایی مانند چیزی است که می تواند تشکل های مختلف را در خود جای دهد و اصول گرایی بسط  رهنمود های امام راحل است که رهبر انقلاب با شرایط امروز جامعه مولفه های آن را تبیین نمود.

حدادعادل تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب اصول گرایی را مشی مورد قبول اتقلاب اسلامی تعریف کرده اند. اصول گرایی یک تعریف واضح و سازگاری درون دارد و از تناقض درون رنج نمی برد.

رییس مجلس در ادامه با اشاره به انتخابات صورت گرفته از سال 81 تاکنون گفت: نشانه اینکه اصول گرایی مورد قبول مردم واقع شده است این است که در این چند سال اصول گرایان را انتخاب کرده اند و مسیر اصول گرایی را ادامه داده اند.

 وی با اشاره به تلاش های برخی در انتخابات مجلس هشتم در بزرگ نمایی مشکلات بیان کرد: مردم با وجود مشکلات راه خود را گم نکرده اند و از اصول گرایان روی برنگرداندند، زیرا مردم به دنبال صداقت هستند و در اصول گرایان آن را دیده اند.

حدادعادل ادامه داد: در انتخابات مجلس هشتم دو سوم نمایندگان مجلس هفتم جای خود را به افراد جدید دادند ولی این به معنای هویت جدید نیست. درواقع مردم همان شاکله مجلس هفتم را پسندیدند و به آنها رای دادند و فقط در این میان افرادی جابجا شده اند.

وی ابراز امیدواری کرد که مجلس هشتم بتواند اصول گرایی را بهتر تثبیت کند و فرایند اصول گرایی را بهتر بشناساند و به انقلاب اسلامی خدمت کند.

 نماینده مردم تهران در پایان اظهار داشت: وظیفه ما کسب قدرت و ماندن در قدرت نیست بلکه وظیفه ما برای خدمت در ساختن یک الگوی سیاسی و اسلامی درست است و باید با رفتار و عمل خود الگویی درست از رفتار سیاسی در انقلاب عرضه کنیم و این فضا را بهبود ببخشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet