هدر موبایل
1387/02/26 12:48:00
سرویس سیاسی

پیام رییس‌ مجلس به همایش بزرگداشت سلمان فارسی

دکتر غلامعلی حدادعادل در پیامی به همایش بزرگداشت سلمان فارسی در شهرستان رامهرمز گفت: سلمان، نماد مسلمانی مردم ایران و مظهر ایمان و اعتقاد ایرانیان به اسلام است.

به گزارش خانه ملت، در پیام رییس مجلس آمده است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

برپایی همایشی در بزرگداشت سلمان فارسی در شهرستان رامهرمز فرصتی به دست می‌دهد تا این شخصیت ارجمند هر چه بیش‌تر و بهتر معرفی شود و ایرانیان بتوانند نسبت به مقام شامخ وی ادای احترام کنند.

سلمان، نماد مسلمانی مردم ایران و مظهر ایمان و اعتقاد ایرانیان به اسلام است. سلمان، معرف عشق و علاقه ایرانیان به پیامبر و خاندان پاک پیامبر (ص) است.

هجرت او از ایران و پیوستن وی به پیامبر (ص) و ایمان آوردنش به اسلام و قرآن، تنها یک فرد نبود؛ بلکه انتخاب یک ملت در طول تاریخ بود. او مبین روح خداپرستی و عدالت‌خواهی ایرانیان بود.

همان‌طور که سلمان پیامبر (ص) را الگو و اسوه خود قرار داده بود، ایرانیان نیز از آغاز اسلام تا به امروز، در پیروی از پیامبر (ص) گرامی و پذیرفتن ولایت معصومین، علیهم السلام راه سلمان را برگزیده‌اند و هرگز سر از اطاعات پیامبر (ص) نپیچیده‌اند و دست از محبت و حمایت خاندان او برنداشته‌اند.

انقلاب اسلامی که حاضل ایثار و فداکاری صدها هزار شهید و جانباز و آزاده گرانقدر است و امروز، دل‌های مردم جهان را به سوی اسلام متوجه ساخته، شاهد مثال روشنی است در اثبات این مدعا که انتخاب سلمان، انتخاب ایرانیان در طول تاریخ پس از سلمان بوده است.

اینجانب از همه‌ کسانی که در برپایی این همایش سهیم و موثر بوده‌اند سپاسگزاری می‌کنم و برای مردم نجیب و عزیز شهرستان رامهرمز که به انتساب به سلمان فارسی افتخار می‌کنند، آرزوی سربلندی و سعادت دو جهانی دارم.»

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet