خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/23 12:18:00
سرویس فرهنگی
با وجود برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در سراسر کشور

نماینده درود و ازنا از کمبود معلم در این شهرستان انتقاد کرد

**نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت آموزش درود و ازنا رضایت‌بخش است ولی با توجه به فراوانی جمعیت، با کمبود معلم مواجهیم.

"عزت‌الله دهقان" در گفت وگو با بامداد در آستانه بازگشایی مدارس، وضعیت آموزش در استان لرستان را خوب ارزیابی می‌کند و در مقایسه با کل کشور معتقد است رتبه خوبی دارد.

وی افزودد: مدیران استانی نیز عملکرد خوبی دارند و از سویی دیگر استعدادهای درخشانی از نظر علمی و دانش‌دوستی و دانش‌پژوهی در سطح استان وجود دارد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات جایگاه قبول‌شدگان در کنکور سراسری و دانشگاه آزاد را از دیگر ملاک‌هایی علمی شهرستان برمی‌شمرد که توانسته رتبه رضایت‌بخشی به وضعیت آموزش در کل استان بدهد.

با این حال دهقان معتقد است به نسبت فراوانی جمعیت، ازنا از کمبود معلم رنج می برد و در این باره گفت: سال گذشته حدود 60 الی 70 نفر از براداران و خواهران معلم را از درود جذب کردیم.

او اضافه کرد: به طور کلی کمبود معلم یا گاهی نداشتن معلم، در بسیاری از مدارس محسوس است.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به اجرای طرح ترنم ولایت که براساس آن مجتمع‌های آموزشی تأسیس می‌شود تا دانش‌آموزان چند روستا در یک محل تجمیع شوند گفت: این طرح در کمیسیون بحث شده و بنا براین است که از اول مهر اجرایی شود اما باز هم کمبود معلم کامل احساس می‌شود.

نماینده مردم درود و ازنا ادامه داد: نمی‌دانم از این 20 هزار نفری که آزمون داده‌اند و مراحل مختلف و مصاحبه را پشت سر گذاشته‌اند چه سهمی‌ به ازنا و درود می‌رسد ولی امیدوارم مسئولان محلی آموزش‌وپرورش این کمبودها را مدنظر داشته باشند و برای رفع آن اقدام کنند.

دهقان در پایان از وزارت آموزش‌ وپرورش خواست به هر طریقی که صلاح است به فکر لرستان و مخصوصاً شهرهای ازنا و درود باشند تا کمبودها رفع شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet