خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/23 08:19:00
سرویس بین الملل
ابوترابی فرد در دیدار رئیس مجلس ساحل عاج تاکید کرد

همکاری‌های پارلمانی فرصتی برای تحکیم پیوندهای آسیا و آفریقا

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی بر استفاده از همکاری‌های پارلمانی برای تحکیم پیوندهای آسیا و آفریقا تاکید کرد.

"ممدو کولی بالی" رئیس مجلس ساحل عاج بعدازظهر دوشنبه با "سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،در ابتدای این دیدار ابوترابی فرد نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز ضمن ابراز خرسندی از روند تحکیم و توسعه همکاری های دوستانه مابین دو کشور گفت: باید از همه فرصت ها برای توسعه مناسبات دو کشور در زمینه های گوناگون بهره برد.

وی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران در سالهای اخیر در زمینه های گوناگون علوم و فناوری،  پیشرفت های وسیعی داشته است افزود: توانمندی‌ها و امکانات صنعتی، اقتصادی، علمی ایران بستر خوبی برای ارتقاء و تحکیم مناسبات دوستانه دو کشور فراهم آورده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر نقش مهم مجالس در توسعه و گسترش مراودات و ارتباطات همه جانبه دو کشور به حمایت و پشتیبانی مجلس شورای اسلامی برای تحکیم پیوندهای دوجانبه تاکید کرد.

ابوترابی فرد همچنین با بیان اهمیت و جایگاه دو قاره آسیا و آفریقا در صحنه مناسبات جهانی افزود: باید از تمام فرصت های موجود برای تحکیم پیوندهای دو قاره در عرصه‌های گوناگون به ویژه همکاری‌های پارلمانی استفاده کرد.

"سدو کولی بالی" رئیس مجلس ساحل عاج نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت توسعه همکاری‌های دوستانه با ایران برای کشورش افزود: ایران می تواند نقش مهمی در پیشرفت و توسعه ساحل عاج در زمینه های گوناگون به ویژه ساختارهای زیربنایی و عمرانی ایفا کند.

وی از بخش های بهداشتی و کشاورزی و خودروسازی و ماشین آلات صنعتی به عنوان مهمترین بسترهای توسعه روابط فی مابین یاد کرد.

رئیس مجلس ساحل عاج نیز در این دیدار،‌سفر خود به تهران را فرصت خوبی برای آشنایی با پیشرفت‌ها و توانمندی‌های گسترده ایرانی در عرصه های گوناگون دانست.

وی همچنین بر اهمیت اجرایی شدن توافقات فی مابین در گسترش همکاری های دو کشور تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet