هدر موبایل
1389/06/23 13:49:00
سرویس اقتصادی
به منظور حل مشکلات استان قزوین

نماینده بوئین زهرا با معاون رئیس‌جمهور و وزیر راه دیدار کرد

**نماینده مردم بوئین ‌زهرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار خود با معاون رئیس‌جمهور و وزیر راه، اظهار کرد: در این دیدارها آخرین وضعیت اجرای پروژه‌های ملی مرتبط با استان قزوین و شهرستان بوئین‌زهرا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

"روح الله جانی‌عباسپور " نماینده بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با نشریه ولایت گفت: در دیدار با معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور، مشکلات و معضلات مردم شهرستان بوئین‌زهرا مطرح و معاون رئیس‌جمهور در این دیدار ضمن ارسال سلام گرم برای مردم مؤمن و همیشه در صحنه شهرستان بوئین‌زهرا، ‌قول داد مساعدت‌های لازم در زمینه تأمین اعتبارات پروژه‌های راه و عمران شهری بوئین‌زهرا را صورت دهد.

عباسپور ادامه داد: در این دیدار بحث‌های مفصلی در خصوص تأمین اعتبار لازم برای اجرای پروژه‌های راه و ترابری که مبنای توسعه هرچه بهتر شهرستان بوئین‌زهراست صورت گرفت و مقرر شد مصوبات هیأت دولت در بخش توسعه زیرساخت‌های لازم در حوزه راه با جدیت پیگیری و اعتبارات لازم برای اجرای مطلوب آنها در سال جاری تخصیص یابد.

وی با اشاره به نگاه ویژه معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری به موضوع توسعه شهرهای کمتر برخوردار کشورمان، ‌اظهار داشت: معاون رئیس‌جمهور در این دیدار با تجلیل از جایگاه ممتاز مردم بوئین‌زهرا در انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، بر ضرورت خدمت هرچه بیشتر در تمامی زمینه‌ها، به‌خصوص زمینه‌های مرتبط با توسعه استان قزوین و شهرستان بوئین‌زهرا تأکید کرد.

 

دیدار با وزیر راه و معاونین

نماینده مردم بوئین‌زهرا در مجلس به دیدار دیگر خود با وزیر راه و معاونین این وزارتخانه اشاره‌ای کرد و گفت: در دیدار با وزیر راه و ترابری که در محل این وزارتخانه و با حضور معاونین وی برگزار شد، موضوعات متعددی نظیر تأمین اعتبار لازم برای اجرای پروژه بزرگراه بوئین‌زهرا به سه راهی رحیم‌آباد (محور ترانزیتی تهران - همدان) مطرح و وزیر راه مقرر کرد اعتباری 100 میلیارد ریالی در این بخش به منظور اجرای مراحل متعدد طرح اختصاص یابد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این دیدار معضلات اساسی محورهای استان به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفت و بر ضرورت اجرای هرچه سریعتر پروژه‌های توسعه‌ای محورهای منتهی به بوئین‌زهرا تأکید شد.

وی عنوان کرد: محور ترانزیتی تهران - همدان که به فاصله 55 کیلومتری از شهر بوئین‌زهرا عبور می‌کند می‌تواند به محوری برای توسعه و رونق شهر بوئین‌زهرا بدل شده و این در سایه اقدام عاجل وزارت راه در دوبانده‌سازی و ایجاد بزرگراه بوئین‌زهرا تا سه راهی رحیم‌آباد است که مقرر شد اعتبار لازم برای اجرای پروژه از سوی وزیر راه پیگیری و اجرایی شود.

عباسپور گفت: با پیگیری‌های مستمر صورت گرفته، ‌به‌زودی پل ورودی شهرستان بوئین‌زهرا در مسیر محور تهران - ساوه برچیده شده و میدانی با مساحت 3 تا 4 برابر ظرفیت مورد نیاز ایجاد می‌شود تا ضمن ساماندهی به ورودی شهر، در کاهش خطرات ناشی از نبود محوطه‌ای ایمن نیز اثر‌گذار باشد.

نماینده مردم بوئین‌زهرا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جلسه با بهبهانی وزیر راه همچنین موضوع تأمین اعتبار احداث بزرگراه بوئین‌زهرا - ساوه نیز مطرح شد که مقرر شد اعتبار 110 میلیارد ریالی اجرای این پروژه نیز هرچه سریعتر اختصاص یابد تا پیمانکار برنده مناقصه اجرای این پروژه یعنی شرکت آب و خاک قزوین، ‌این پروژه را اجرایی کند.

عباسپور بر این اساس اظهار داشت: باید در سایه مجموعه اقدامات و پیگیریهای استانی و ملی، ‌تلاش کنیم تا به نحوی برخی محرومیت‌های باقی‌مانده از گذشته در شهرستان بوئین‌زهرا را به سرعت از بین برده و زمینه رشد و توسعه شهر به نحو مطلوب فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان نماینده مردم بوئین‌زهرا به صورت مداوم تمام تلاش خود را برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های توسعه‌ای شهر بوئین‌زهرا به‌کار گرفته‌ام و امیدوارم بتوانیم در فضایی آکنده از وحدت و همدلی باری از دوش مردم مظلوم و صبور بوئین‌زهرا برداریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet