هدر موبایل
1389/06/23 08:55:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس شورای اسلامی:

اهانت به ساحت مقدس قـرآن بی‌پاسخ نمی‌ماند

**رئیس مجلس شورای اسلامی تا تاکید بر اینکه اهانت به ساحت مقدس قـرآن کـریم بی‌پاسخ نمی‌ماند، تصریح کرد: مـردم مسلمان غیرتشان اجازه نمی‌دهد که در برابر چنین توهینی ساکت بنشینند.

"علی لاریجانی"  در مصاحبه با خبرنگـار واحد مرکزی خبر بـا طرح این پرسش که آیـا ایـن مـوضوع از چشم سیاستمداران آمریکایی دور و فقط حادثه‌ای اجتماعی و فرهنگی بـود و اینکـه وزیـر امور خارجه و رئیس جمهورشان اعلام کرد ما مخالفیم بـاید آن را پذیرفت‌؟ افـزود‌: روشن است این امری نبود که یک مرتبه رخ داده بـاشد بلکه از مدت‌ها پیش این بحث مطرح بود که ممکن است چنین حادثه‌ای روی بدهد پس مسئولان آمریکایی می‌دانستند‌.

وی در خصوص اینکـه چـرا مسئولان آمـریکایی مـانع از ایـن حرکت نشدنـد و جلـوی این عمل را نگرفتند تصریح کـرد: این عمل شنیع تحت هیچ تـوجیهی قابل پذیرش نیست، آنهـایی کـه منتقدان هولوکاست را عقوبت می‌کنند چطور می‌توانند با قرآن که کتاب مقدس یک ونیم میلیارد مسلمان است چنین کنند.

رئیس مجلس در تشریح علـت این رفتار متناقض سردمـداران آمـریکا اظهار داشت: آمریکایی‌ها درمنطقه خـاورمیانه از نفرتی کـه در کشورهای اسلامی بوجـود آمده به شدت عصبانی‌اند و از مردم منطقه بغض دارند چرا که براساس آخرین نظرسنجی‌ها مردم منطقه خاورمیانه حدود 88 درصد اسرائیل و 78 درصد آمریکا را دشمن اصلی منطقه دانستند.

لاریجـانی یادآور شد: آنهـا در واقع می‌خواهند بـا این کـار قدرت‌نمایی کنند و بگویند کـه ما قدرت داریم به مقدس‌ترین اثر شما توهین کنیم.

رئیس مجلس شـورای اسلامی توهین به ساحت مقدس قـران کـریم را عملی شنیع و مخـاطره آمیـز دانست و تاکید کرد: این رفتار قبیح بدون پاسخ نمی‌ماند‌؛ چـون مـردم مسلمان غیرتشان اجازه نمی‌دهد که در برابر چنین توهینی به کتاب آسمانی‌شان ساکت بنشینند.

لاریجانی ادامه داد: مقـدس‌ترین و مهمترین مسئله‌ای کـه عـامل وحـدت امـت اسلامی است، کتاب قـرآن است؛ اگـر بنا باشد آنهـا بـه این کتـاب تعدی و جسارت کنند و هـویت امـت اسـلامی را زیر سئوال ببرند نمی‌شود امت اسلامی به آن بی تفاوت بنشیند.

وی اهـانت به قرآن کریم را نوعی محک زدن امـت اسلام بیان کـرد و گفت: آنها با این عمل می‌خواستند غیرت امت اسلامی را بسنجند.

وی افزود: اینجاست که امت اسلامی دانشگاهیان، استادان، حوزویان و صنوف مختلف باید نشان دهند که کسی نمی‌تواند در دنیای امروز بـه کتاب آسمانی آنهـا کـه هویت‌شان است، جسارت کند.

رییس قوه مقننه کشورمان بابیان اینکه آمریکایی‌ها ممکن است با دست و پایشان 2 عمل متفاوت را انجام دهند،‌متذکر شد: گول این رفتارهای متضاد را نباید خورد؛ آنها دشمن ایران و دشمن اسلام هستند.

وی با یادآور شدن اینکه آنها چندی پیش راجع به فلسطین آن رفتار را انجام دادند و امروز به قرآن توهین کردند، تاکید کرد: پس باید نقشه آنها را برای تمام وجوه اسلامی دقیق دید و نباید با رفتارهای تاکتیکی در دام آنها افتاد.

رئیس مجلس تصریح کرد: صدا و سیما و رسانه ها خواست ابعاد این موضوع را مکشوف و با نشان دادن این زشتی، ذهن‌ها را بیدار کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet