ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/23 10:38:00
سرویس بین الملل
بروجردی خواستار تحرک جدی سازمان کنفرانس اسلامی در واکنش به هتک حرمت قرآن شد؛

برخورد با هتاکان، آزمون تاریخی دولت آمریکاست

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از سازمان کنفرانس اسلامی خواست که در پی اهانت به قرآن کریم سریعا اجلاس وزاری خارجه این سازمان را تشکیل داده تا موضوع را پیگیری کنند.

"علاءالدین بروجردی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به تاکیدهای مقام معظم رهبری مبنی بر پیگیری و مجازات هتاکان به ساحت مقدس قرآن کریم در آمریکا و راهکارهای پیگیری آن، گفت: دولت آمریکا در مقابل آزمون مهم تاریخی قرار دارد و اقدام این دولت در دستگیری و برخورد با هتاکان به قرآن کریم محک مهمی برای آنها است که موضع رسمی این کشور که اعلام کرده واشنگتن مخالف جدی این اقدام بوده را در عمل نشان دهند.

نماینده بروجرد افزود: هر چند که براین اعتقادیم، اگر دولت آمریکا واقعا مخالف جدی اهانت به قرآن کریم بود با توجه به قابل پیش بینی بودن این موضوع پس از اعلام یک کشیش آمریکایی می توانست به نیروهای امنیتی و پلیس این کشور دستور دهد که با عاملان این اهانت برخورد کرده و تنها نظاره گر نباشند.

بروجردی تصریح کرد: بنابراین به دلیل عدم واکنش پلیس و نیروهای امنیتی این کشوربه اهانت کنندگان با قرآن کریم، دولت این کشور مسئول است و باید پاسخگو باشد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر پیگیری و مجازات عاملان اهانت کننده به قرآن کریم، خاطرنشان کرد: سازمان کنفرانس اسلامی و به خصوص دبیرکل آن باید در اسرع وقت و در تحرکی گسترده موضوع را پیگیری کرده و در سطح وزاری خارجه این سازمان اقدامات لازم را انجام دهد.

بروجردی همچنین با خیلی بزرگ خواندن مسئولیت سازمان کنفرانس اسلامی، خاطرنشان ساخت: وظیفه این سازمان که پس از اهانت رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی شکل گرفت، این است که در شرایط فعلی موضوع اهانت به قرآن کریم را به صورت جدی پیگیری کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این راستا خواستار تشکیل اجلاس وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی شد تا هرچه سریعتر موضوع اهانت به قرآن کریم را پیگیری کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet