هدر موبایل
1389/06/23 18:07:00
سرویس سیاسی
عباسپور در یادداشتی تاکید کرد:

آتش​زدن قرآن متأثر از فتنه صهیونیست​هاست

**روح‌الله عباسپور، نماینده مردم بوئین‌زهرا در مجلس آتش​زدن قرآن را متأثر از فتنه صهیونیست​ها دانست.

 موضوع آتش زدن قرآن مجید در آستانه 11 سپتامبر موضوعی بود که اذهان بسیاری از مسلمانان و اساساً مردم جهان را به خود جلب کرد. از این نظر که در طول سال‌های پس از حادثه تروریستی 11 سپتامبر تلاش رسانه‌ای تمامی غول‌های رسانه‌ای جهان در مسیری متمرکز رشد که به نحوی مسلمانان جهان را عامل اصلی بروز این حادثه دردناک جلوه دهد، می‌توان به 3 محور اساسی اشاره کرد که قادر خواهد بود علل و عوامل رفتار امروز این به اصطلاح کشیش آمریکایی را مورد بررسی قرار دهد.

1- این رفتار احمقانه که منجر به واکنش رئیس‌جمهور آمریکا نیز شد، درست در آستانه 11 سپتامبر و سالگرد آن رخداد تاریخی، شکل‌دهی و سازمان‌دهی شد تا این بار نیز محافل غرب به این شیوه از زیربار پرسش‌های بی‌شماری که اذهان عمومی در باب این رخداد تروریستی و همزمان با سالگرد آن مطرح‌می‌کنند، فرارکرده و همچنان زوایای مشکوک بی‌شماری در باب این حادثه را بدون پاسخ باقی بگذارند.

2- ترویج اسلام‌ستیزی جز با انتساب مکرر بداخلاقی، زشت رفتاری و خشونت به مسلمانان امکان‌پذیر نیست. لابی‌های صهیونیستی رشد یافته در دامان غرب بسیار علاقه‌مندند که به گونه‌ای جامعه اسلامی را متأثر از رفتارهای مسیحیان کرده تا  در سایه وقوع جنگی میان 2 طیف مسلمانان و مسیحیان، صهیونیست‌ها بهره‌های پلیدانه خود را از این نبرد برداشت کنند.

 با همین نگاه آنان با تحریک یک کشیش‌نما به عمل وقیحانه آتش زدن قرآن تلاش کردند تا با شکستن حرمت‌ها در این بخش، قلوب مسلمانان عالم را جریحه‌دار کرده و به نوعی بستری برای برخورد مذاهب و ادیان خلق کنند. این عمل اگرچه با عقب‌نشینی کشیش آمریکایی در مرحله‌ای از موضوع، تغییر مسیر داده و وارد عرصه جدیدی شد اما شنیده‌ها حکایت از حرکت شماری تندرو تحریک‌شده در روز 11 سپتامبر در محل سقوط برجهای دوقلو و وقوع این حادثه تلخ و به آتش کشانیدن قرآن دارد، این رفتار اگرچه از جانب خداوند احد سبحان مورد عقاب قرار خواهدگرفت اما اکنون زمانی است که باید ملل مسلمان جهان با خروشی یکباره، ضمن محکوم ساختن این رفتارهای پلیدانه، بساط ظلم و جور و تجاوز به حریم انسانی را برچینند.

از دیگر سو جا دارد بار دیگر عرق شرم بر پیشانی و لکه ننگ بر دامان برخی سران کشورهای عربی اسلامی منطقه بنشیند که با سکوت مرگبار و خائنانه‌شان، روی هرچه ظلم و مستکبر در عالم است را سفید کرده‌اند. از همراهی در به خاک و خون کشیدن فرزندان مقاومت در فلسطین تا سکوت مزدورانه در برابر وقوع اعمال وقیح در جهان، آنان را به عناصری در خدمت وحشیان عالم قرارداده و به خواست خداوند و در مسیر تحقق اراده الهی، آنان نیز روزی با خروش ملت‌های مسلمان و آگاه، به زیر کشیده خواهند شد و باید در محضر عدل الهی پاسخگو باشند.

3- نکته آخر در باب 11 سپتامبر علل وقوع آن است؛ 11 سپتامبر و آن فاجعه تروریستی در حالی رخ داد که دولت ایالات‌متحده در تکاپوی به دست آوردن فرصتی برای گستردن دامنه تجاوزات و لشکر‌کشی‌های خود بود.

برج‌های دوقلوی نیویورک که مظهری از تجارت در غرب است مورد حمله تروریستی مشکوکی قرارگرفت که امروزه بسیاری از صاحب‌نظران منصف غرب نیز براین نکته متفق‌القولند که این رخداد بدون شک با کمک برخی‌ نهادهای اطلاعاتی غرب و با هدف شکل‌دهی به یک سناریوی خاص بود که امروز صحنه‌های دیگر آن سناریو را در عراق و افغانستان می‌بینیم.

در پایان با علم به رفتار دوگانه غرب در مواجهه با موضوعات متفاوت، لازم است تا ملل مسلمان با اتحاد و همدلی و ایمان در برابر موج عظیم هجمه‌ها علیه کیان خود ایستادگی کرده و فضایی فراهم‌کنند که با رشد، توسعه و پیشرفت فاصله میان غرب و سایر ملل را کم‌کرده و هنر واقعی اسلام واقعی را به نمایش جهانیان بگذارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet