خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/06/24 11:12:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن پیشنهاد کرد:

انتقال زیر مجموعه‌های وزارت صنایع از پایتخت به صورت موردی

** عضوکمیسیون صنایع با اشاره به اینکه وزارت صنایع و معادن تصمیم به انتقال زیرمجموعه‌های خود از تهران دارد، اظهار داشت: پیشنهاد می‌‍‌کنم انتقال شرکت‌ها و کارخانه‌های وابسته به وزارت صنایع و معادن در مقطعی از زمان و موردی صورت گیرد.

"بهمن محمدیاری"نماینده مردم تالش ،رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اقدام دولت در جهت انتقال دفاتر و کارخانه‌های صنعتی از تهران به استان‌های دیگر قابل تقدیر است، تاکید کرد: انتقال این مراکز از تهران با هدف کاهش جمعیت و ترافیک از پایتخت قابل تقدیر است، اما برای اینکه این طرح به نتایج خوبی دست یابد، باید با برنامه‌ریزی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه نقل و انتقال این مجموعه ها به منابع مالی نیاز دارد،ادامه داد: در این جابجایی‌ها علاوه بر اینکه باید زمین و فضای مناسب برای کارخانه‌ یا شرکت منتقل شده فراهم شود باید منابع مالی مناسبی جهت جمع آوری دستگاه‌ها و ماشین‌آلات صنعتی در نظر گرفت.

به گفته عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، انتقال زیر مجموعه های صنعتی به توسعه صنایع کشور کمک شایانی می‌کند اما از آنجا که بدون برنامه صورت می‌گیرد به سرانجامی نخواهد رسید.
محمدیاری پیش بینی کرد: از آنجا که منابع مالی برای این جابجایی تعریف نشده است، انتقال زیر مجموعه‌های وزارت صنایع و معادن یا انجام نمی‌شود یا در نیمه راه رها خواهد شد.

وی تاکید کرد: با این وجود بر این باورم که انتقال مجموعه های صنعتی به استان‌های دیگر با توجه به توانایی و قابلیت استان‌ها کار بسیار مفید و پسندیده است اما باید در هر مقطع از زمان یک مورد جابجا شود نه همه باهم.

نماینده مردم طوالش با اشاره به توانایی استان گیلان و وجود سوله‌ها و انبارهای بزرگ توتون در گیلان، گفت: استان گیلان امکانات و فضای لازم برای حضور شرکت دخانیات ایران را دارد اما تاکنون جهت این نقل و انتقال اقدامی صورت نگرفته است.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet