حلول ماه ربیع الاول
1389/06/24 11:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

دیپلماسی باید به وزارت خارجه سپرده شود

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: فعالیت دیپلماتیک نمایندگان وِیژه رئیس جمهور در مناطق مختلف دنیا موضوعیت ندارد و رئیس جمهور باید کار را به وزارت امور خارجه بسپارد.

حجت الاسلام حسین ابراهیمی در گفتگو با مهردر بیان تاکید رهبری بر پرهیز از موازی کاری در سیاست خارجی افزود: موضوع انتصاب نمایندگان ویژه از سوی رئیس جمهور در مناطق مختلف دنیا منع قانونی ندارد و روسای جمهور دیگر کشورها نیز این اقدام را انجام می دهند و در قانون نیز در این زمینه مواردی پیش بینی نشده است، بنابراین اقدام احمدی نژاد در این زمینه غیرقانونی نبوده است.

وی ادامه داد: اما این اقدام می تواند مشکلاتی را می تواند در سیاست خارجی بوجود آورد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه از ابتدای انتصاب نمایندگان ویژه رئیس جمهوردیدیم که برخی ناهماهنگی ها موجب بروز مشکلات، تعارضات و تناقضاتی در عرصه سیاست خارجی جمهوری اسلامی شد، تاکید کرد: داشتن مشی واحد در عرصه سیاست خارجی بسیار ضروری به  نظر می رسد چرا که دوگانگی در سیاست داخلی چاره دارد اما در عرصه  خارجی نه.

نماینده مردم بیرجند در مجلس با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در این زمینه افزود: سخنان ایشان فصل الخطاب است و بر این اساس امور سیاست خارجی باید در دست یک دستگاه باشد و آن  وزارت خارجه است که باید به مجلس و مردم پاسخگو باشد.

وی تاکید کرد: دیگر فعالیت نمایندگان ویژه رئیس جمهور در مناطق مختلف دنیا موضوعیت ندارد و کار باید به وزارت خارجه سپرده شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دربیان اینکه مجلس در این زمینه چه اقدامی خواهد داشت ، گفت: چون اخیرا فعالیتی از این نمایندگان دیده نشده و به نظر می رسد که کار به وزارت خارجه سپرده شده است ، موضوع از نظر مجلس نیز منتفی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet