خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/24 11:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلالی:

بازرسان آژانس موظف به بازرسی قانونمند هستند

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به میزبانی کشورمان از بازرسان متعهد آژانس بین المللی انرژی اتمی،گفت: عدم پذیرش ۲ بازرس معرفی شده از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی نیاز به شانتاژ خبری برخی رسانه ها ندارد چراکه ممانعت از ورود آن ها طبق قوانین انجام گرفته و آژانس موظف به معرفی بازرسان جدید است.

کاظم جلالی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان افزود: براساس موافقت نامه پادمان NPT بازرسان نیروگاه های انرژی هسته ای از ناحیه آژانس به کشورهای میزبان معرفی می شود و در صورت عدم پذیرش برخی بازرسان از سوی کشور میزبان آژانس موظف است تا بازرسان جدیدی را به کشور مورد بازرس معرفی نماید.

وی در ادامه تصریح کرد: عدم پذیرش 2 بازرس معرفی شده از سوی آژانس نیاز به شانتاژ برخی رسانه ها از سوی آژانس و  از سوی برخی رسانه های معاند ندارد چرا که ایران در زمینه انرژی هسته ای تمام فعالیت های خود را براساس تعهدنامه تنظیم و اجرا می کند.

جلالی با تاکید بر اینکه کشور مورد بازرسی می تواند براساس قوانین از ورود برخی بازرسان ممعانت به عمل بیاورد،خاطر نشان کرد: کشور میزبان می تواند از ورود برخی بازرسان که اسرار کشور میزبان را فاش کرده،خارج از چارچوب قوانین عمل می کنند و جاسوس کشورهای معاند و یا مخل امنیت کشور مورد بازسی باشند ممانعت به عمل بیاورد.

وی اظهار داشت: بازرسان آژانس موظف هستند تا تنها در چارچوب قوانین و به قصد رویت بازرسی و تهیه گزارش برای آژانس انرژی اتمی به کشورمان سفر کنند در غیر این صورت از ورود  آنان توسط کشورمان ممانعت به عمل می آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet