هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جلالی:

بازرسان آژانس موظف به بازرسی قانونمند هستند

سرویس دیگر رسانه‌ها
**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به میزبانی کشورمان از بازرسان متعهد آژانس بین المللی انرژی اتمی،گفت: عدم پذیرش 2 بازرس معرفی شده از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی نیاز به شانتاژ خبری برخی رسانه ها ندارد چراکه ممانعت از ورود آن ها طبق قوانین انجام گرفته و آژانس موظف به معرفی بازرسان جدید است.
چهارشنبه 24 شهریور 1389 ساعت 11:30

کاظم جلالی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان افزود: براساس موافقت نامه پادمان NPT بازرسان نیروگاه های انرژی هسته ای از ناحیه آژانس به کشورهای میزبان معرفی می شود و در صورت عدم پذیرش برخی بازرسان از سوی کشور میزبان آژانس موظف است تا بازرسان جدیدی را به کشور مورد بازرس معرفی نماید.

وی در ادامه تصریح کرد: عدم پذیرش 2 بازرس معرفی شده از سوی آژانس نیاز به شانتاژ برخی رسانه ها از سوی آژانس و  از سوی برخی رسانه های معاند ندارد چرا که ایران در زمینه انرژی هسته ای تمام فعالیت های خود را براساس تعهدنامه تنظیم و اجرا می کند.

جلالی با تاکید بر اینکه کشور مورد بازرسی می تواند براساس قوانین از ورود برخی بازرسان ممعانت به عمل بیاورد،خاطر نشان کرد: کشور میزبان می تواند از ورود برخی بازرسان که اسرار کشور میزبان را فاش کرده،خارج از چارچوب قوانین عمل می کنند و جاسوس کشورهای معاند و یا مخل امنیت کشور مورد بازسی باشند ممانعت به عمل بیاورد.

وی اظهار داشت: بازرسان آژانس موظف هستند تا تنها در چارچوب قوانین و به قصد رویت بازرسی و تهیه گزارش برای آژانس انرژی اتمی به کشورمان سفر کنند در غیر این صورت از ورود  آنان توسط کشورمان ممانعت به عمل می آید.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000