هدر موبایل
1389/06/24 11:43:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده محلات و دلیجان:

غربی‌ها با اهانت به قرآن به جنگ مسلمانان آمدند

**نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، اهانت به قرآن را محکوم کرد.

علیرضا سلیمی در گفت‌و‌گو با ایسنا، افزود: اهانتی که توسط عده‌ای از افراطیون غربی علیه کتاب مقدس مسلمانان صورت گرفت، نشانگر چند نکته اساسی بود؛ اول اینکه این اهانت بی‌شرمانه نشانگر انحطاط اخلاقی فوق‌العاده‌ای بود که غرب در آن به سر می‌برد؛ با این عمل دیگر غربی‌ها نمی‌توانند ادعای دفاع از اصول و ارزش‌های انسانی را داشته باشند، بلکه خودشان متوجه شدند که در چه منجلاب عظیمی به سر می‌برند و ثابت شد که لایه‌های پنهان تمدن غرب فرومایه و غیرقابل دفاع است.

وی تصریح کرد: نکته دوم این‌که غربی‌ها با این اقدام، به اصطلاح به جنگ مسلمانان آمدند؛ آنها تا دیروز به دنبال القای این مسئله بودند که مسلمانان دو دسته افراطی و غیرافراطی هستند و اقداماتی هم برای از بین بردن آنها انجام می‌دادند، اما امروز این نقاب از چهره آنها برداشته شده و ثابت شد این بازی‌ها افسانه و خودساخته بوده و در واقع با مجموعه مسلمانان و مقدس‌ترین مقدسات آنها یعنی قرآن مجید به مقابله برخواستند.

وی ادامه داد: نکته بعدی این‌که، از آنجا که غربی‌ها در یک حالت عقب‌ماندگی و بربریت به سر می‌برند و این عقب‌ماندگی که از نوع فکری و فرهنگی است، در یک حالت بسیار جاهلانه قرار دارد، تصور می‌کنند با این اقدامات نسنجیده می‌توانند اندیشه و فکری را که برگرفته از وحی الهی است را به حاشیه برانند، حال آنکه متوجه نیستند با چنین اقداماتی نمی‌توان با یک اعتقاد و اندیشه به مقابله برخواست.

سلیمی افزود: کتاب‌سوزی امروز اتفاقی است که رخ داده و آن هم کسانی به مقدسات مسلمانان توهین کرده‌اند که همواره دم از آزادی می‌زدند، اما اگر کوچکترین انتقادی به نظام سیاسی یا سایر داده‌های آنها شود، با وحشتناک‌ترین وضع آن را سرکوب می‌کنند.

نماینده محلات و دلیجان در ادامه با تاکید بر وحدت مسلمانان به خبرنگار ایسنا گفت: امروز باید مسلمانان به یک انسجام برای مقابله با این توطئه‌ها برسند؛ البته اهانت به کلام‌الله مجید حلقه‌ای از توطئه‌های زنجیره‌وار‌ غربی‌هاست، اما مسلمانان قطعا درسی فراموش نشدنی به مبتکران این اهانت و هتک حرمت خواهند داد.

سلیمی در پایان با انتقاد از سیاست‌های دولت آمریکا افزود: انتظار این بود که شخص اوباما و سردمداران حکومتی آمریکا و اروپا عکس‌العمل مناسبی در این رابطه داشته باشند، اما سکوت آنها نشان دهنده این است که خودشان تحریک‌کننده بوده‌اند. امروز انگشت اتهام متوجه اوباما و حاکمان انگلیس، ایتالیا، آلمان و فرانسه است؛ البته همه این مسائل نشان‌ می‌دهد که اسلام در دنیا در حال پیشروی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet