خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/24 11:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده‌ مهریز و بافق:

درس‌های دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل کنیم

**نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: خاطرات بی‌نظیر دوران هشت ساله‌ دفاع مقدس دیگر در هیچ برهه‌ای دیده نخواهد شد و ما باید از آن روزها و درس‌های آن برای امروز و انتقال آن به نسل جوان استفاده کنیم.

کاظم فرهمند با اشاره به قرار گرفتن در سی‌امین سال دفاع مقدس در ارزیابی از چگونگی بهره‌گیری از دفاع مقدس در روش و منش و سیاست‌گذاری‌ها به ایسنا، گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس در کشور ما شاید در هیچ برهه از زمان و هیچ دولت دیگری دیده نشود.

وی افزود: اشتیاقی که آن زمان اقشار مختلف مردم برای حضور در جبهه و پشت جبهه داشتند و شور و اشتیاق جوانان و نوجوانانی که به سن قانونی نرسیده و برای حضور در جبهه مشتاق بودند و یا حضور پیرمردها در جبهه و شهادت بسیاری از آنها، همه اینها نشان می‌دهد آن برهه از زمان شاید بی‌سابقه‌ترین دوران برای حفظ اسلام و دفاع مقدس بود که در هیچ زمانی به این شکل نبوده است.

نماینده مهریز گفت: در حال حاضر هم ملت ما بیدار و هوشیار بوده و مشکل خاصی در این زمینه نداریم. شاید با توجه به رهبری حکیمانه و خوب مقام معظم رهبری در حال حاضر و رهبری بنیانگذار جمهوری اسلامی در آن دوران مردم ما همیشه آمادگی فداکاری را داشته و حضورشان در صحنه‌های مختلف نشان‌دهنده‌ی آمادگی کامل آن‌هاست.

فرهمند تصریح کرد: در حال حاضر باید تمام خدمت‌مان در اختیار محرومان و کسانی باشد که این کشور و اسلام را حفظ کرده و آن را نگه داشتند، و در حال حاضر هم از جان و مال خود هم‌چنان دریغ نمی‌کنند.

نماینده‌ی مردم مهریز و بافق در خانه‌ی ملت، با اعتقاد به این‌که اگر این روند هم‌چنان وجود داشته باشد به آرمان‌های شهدا ارزش گذاشته‌ایم، گفت: شهدا برای حفظ این نظام از همه چیز خود گذشته و جان خود را فدا کردند.

به گفته‌ی این نماینده‌ی مجلس، اگر این وضعیت حفظ شود همچنان مشکل خاصی نخواهیم داشت. اما برخی افراد را مشاهده می‌کنیم در پست‌ها و مقام‌هایی قرار دارند که این آرمان‌ها را در نظر نمی‌گیرند. آن چیزی که می‌تواند به نظام و آرمان‌های شهدا خدشه وارد کند این است که برخی افراد به خاطر جایگاه و حفظ پست خود این مساله را در نظر نمی‌گیرند.

وی ادامه داد: اما اگر هدف خدمت‌گزاری به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد مطمئنا هیچ خدشه‌ای به کشور وارد نخواهد شد و مردم هم کاملا خود را حفظ خواهند کرد و مشکلی کشور و اسلام را تهدید نخواهد کرد.

نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس، با اشاره به حضور خود در دوران دفاع مقدس نیز، گفت: البته در دوران دفاع مقدس مسوولیتی در جهاد کشاورزی داشتم که مسوولان امر عنوان می‌کردند جبهه شما در این جایگاه است و باید در این جبهه خدمت کنید. آن زمان بنده دانشجو و عضو هیات مدیره هفت نفره واگذاری زمین در جهادکشاورزی بودم؛ لذا متاسفانه این فرصت برای ما دست نیافت که به طور ثابت در دفاع مقدس حضور داشته باشیم و خدمت کنیم.

فرهمند در پایان گفت: لذا بیشتر در پشت جبهه کمک و یاری کردیم و در بسیج مردم برای حضور در جبهه‌ها و برگزاری جلسات با شوراهای استان‌های مختلف و مردم تلاش می‌کردیم. لذا چندین بار در جبهه به صورت کوتاه‌مدت حضور پیدا کردم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet