خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/06/24 11:27:00
سرویس فرهنگی
حدادعادل ضمن تجلیل از پیشنهاد لاریجانی برای تدوین منشور احترام به ادیان:

رئیس مجلس روسای مجالس آسیایی را هم دعوت به واکنش کند

**رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، اهانت به قرآن کریم به بهانه واقعه ۱۱ سپتامبر توسط آمریکا را محکوم کرد و افزود: پیشنهاد رئیس مجلس برای تدوین منشور جلوگیری از اهانت به ادیان الهی سیار خوب است، پیشنهاد من این است که ایشان علاوه بر این، نامه‌ای نیز برای روسای مجالس آسیایی ارسال کنند به این دلیل که دبیرخانه این مجالس نیز مانند دبیرخانه مجالس اسلامی در تهران است می توانیم از ۲ جهت اقدام کنیم که قطعا تاثیر بیشتری خواهد گذاشت.

"غلامعلی حدادعادل" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، این واقعه را تاسف‌آور خواند و اظهار داشت: این جریان از دو جنبه قابل بررسی است؛ جنبه نفرت‌آور و مشمئز کننده آن، عمل چند فرد بی‌هویتی است که به احتمال زیاد می‌توان گفت که این افراد تحت تاثیر توطئه‌های طراحی شده در اتاق‌های فکر صهیونیست‌ها هستند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: آنها برای اهانت به مقدسات مسلمانان اهدافی را دنبال می‌کنند که یکی از آنها واداشتن مسلمانان به عکس العمل های مشابه و آغاز جنگ بین مسلمان و مسیحی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، با بیان اینکه این جنگ همان جنگ صلیبی است که قبلا هم به آن دامن زده بودند گفت: ما این را می‌دانیم که در گذشته نیز در درون جهان اسلام توطئه‌های زیادی برای ایجاد دشمنی میان شیعه و سنی در کار بوده است و حالا قصد دارند همین توطئه را در مقیاس دیگری به زمینه ای برای جنگ میان مسلمان و مسیحی مبدل کنند.

حدادعادل با تاکید بر اینکه جهان اسلام باید با همه وجود، این اهانت را محکوم کند افزود: مسلمانان باید از کیان و عظمت قرآن دفاع کنند و غیرت دینی خود را در دفاع از قرآن نشان دهند.

وی به جنبه دیگر این جریان اشاره کرد و گفت: این جنبه که در پیام مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره شده است؛ این است که این گونه رفتارهای نابخردانه و ناشیانه دولت‌های سلطه‌گر غربی و اسرائیلی ناشی از ضربه‌ای است که از قرآن خورده‌اند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، ادامه داد: استکبار جهانی بخصوص با پیروزی انقلاب اسلامی و بیداری مسلمانان سعی کرد مقدمات لازم برای انتقال قرآن در جوامع اسلامی از متن به  حاشیه را فراهم کند اما؛ امروز جهان اسلام در مسیری حرکت می‌کند که قرآن در متن زندگی فردی و اجتماعی مسلمانان قرار گرفته است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس، تاکید کرد: این همان مسیری است که مسلما برای کشورهای اسلامی رهایی را نوید خواهد داد. بنابراین این رفتارهای غلط باید مسلمانان را در ادامه راهی که در پیش گرفته‌اند تشویق کند و باید بدانند که قرآن برای حکومت‌های زورگوی غرب خطر محسوب می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet