ایام محرم 1398
1389/06/24 13:07:00
سرویس فرهنگی
هدایت‌خواه:

منشور حمایت از ادیان؛ تنها با ضمانت اجرایی قوی کارساز است

**نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس، تدوین منشور جهانی جلوگیری از توهین به ادیان الهی را مطلوب ارزیابی کرد اما کارساز بودن آن را مستلزم یک ضمانت اجرایی قوی دانست.

"ستار هدایت‌خواه" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اصل پیشنهاد تدوین منشور مطلوب و مناسب است، اظهار داشت: متاسفانه تجربه نشان داده است که جلوگیری از توهین به مقدسات و این‌گونه اقدامات صرفا با تدوین یک منشور امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: در تمام قوانین اساسی کشورها توهین به مقدسات ادیان الهی ممنوع شمرده شده است اما می‌بینیم که این کار صورت می‌گیرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه مهم ضمانت اجرایی این منشورها است، تصریح کرد: اگر این منشور، ضمانت اجرایی قوی و محکمی نداشته باشد که از این اقدام‌ها جلوگیری شود؛ تاثیر چندانی نخواهد گذاشت.

هدایت‌خواه یادآور شد: شورای امنیت ملی به عنوان یک ضمانت اجرایی در جهان شناخته شده است اما؛ سیطره آمریکا بر این شورا باعث شده است که عملا کارایی خود را از دست بدهد.

هدایت خواه افزود: متاسفانه مجامع بین المللی که در شرایط اینچنینی باید واکنش نشان دهند، تحت نفوذ آمریکا و صهیونیسم هستند.

وی در این باره به رفتارهای دوگانه کشورها نسبت به انرژی هسته‌ای اشاره کرد و گفت: تمام کشورها برخورداری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را لازم و جایز می‌دانند اما به دلیل سیطره و نفوذ برخی ابرقدرت‌ها بر آژانس انرژی اتمی، با ایران مخالفت می‌کنند.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس، تاکید کرد: پیش از اینکه به منشور نیاز داشته باشیم؛ به یک ضمانت اجرایی قوی و به دنبال آن یک کار عینی و عملی برای برخورد با این اهانت‌ها نیاز داریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet