ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/24 13:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو هیات رییسه:

اهانت به قرآن کریم توهین به همه ادیان الهی است

**عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اهانت به قرآن کریم را توهین به همه ادیان الهی دانست و گفت: این کتاب آسمانی که توسط چند کشیش دیوانه و تهی مغز آمریکایی آتش زده شد، فقط متعلق به مسلمانان نیست.

محسن کوهکن در گفتگو با ایرنا ، با محکوم کردن هتک حرمت به قرآن مجید، اظهار داشت: این عمل زشت به نوعی اهانت به همه پیامبران الهی همچون حضرت مسیح (ع) است، نام پیامبر الهی چندین بار در قرآن ذکر شده است.

وی با تاکید به بیانات مقام معظم رهبری افزود: ایشان بارها خطاب به همه مسلمانان اعلام فرمودند که دشمنان به دنبال مبارزه و برخورد با اسلام هستند. زیرا اسلام ستون، محور اتحاد و ایستادگی مسلمانان است.

نماینده مردم لنجان در مجلس با بیان اینکه 'هدف آمریکا فقط ضربه زدن به ایران نیست'، تصریح کرد که دوستان انگلیسی آمریکایی ها پس از انجام پژوهش هایی با صراحت اعلام کردند که تا وقتی قرآن در بین مسلمانان است ، امکان سلطه بر آنان وجود ندارد.

کوهکن ادامه داد: تصور آمریکایی ها این بود که در ایران فقط یک انقلاب به وقوع پیوسته و آن را می توانند به راحتی ساقط کنند از این رو به انواع و اقسام روش ها مانند جنگ، ترور و تحریم روی آوردند؛ اما به کجا رسیدند؟

عضو هیات رییسه مجلس همچنین گفت: آمریکایی ها با لشگرکشی به عراق به مردم این کشور جفا کردند اما نمی توان این موضوع را نادیده گرفت که اکنون حکومت به دست مردم عراق است و مرجعیت و روحانیت که در زمان صدام در زندان ها بودند، امروز محور اتحاد مردم و جلودار جریان مردمی در این کشور هستند.

کوهکن تاکید کرد که در هتک حرمت به قرآن کریم مشخص شد دشمنان به دنبال نابودی اعتقادها و باورها هستند و دیگر بحث ایران مطرح نیست بلکه محوراصلی دین است.

وی با یادآوری این مطلب که 'جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارزه با سلطه است'، افزود: آمریکا با اقدامات خود سخنان 30 ساله انقلاب اسلامی را مبنی بر اسلام ستیزی سردمداران آمریکایی را به جهانیان ثابت کرد و البته این موضوع می تواند نقطه مثبتی برای وحدت مسلمانان اعم از شیعه و سنی باشد.

عضو هیات رییسه مجلس ادامه داد: قرآن سوزی بیداری بیش از حد مسلمانان را در شناخت دشمنان به دنبال خواهد داشت.

این نماینده مجلس همچنین گفت: اوباما در هتک حرمت به قرآن مجید بیشتر نگران به خطر افتادن جان سربازانش در افغانستان و عراق بود اما اگر مشاوران اسلام شناس وی در این زمینه مشاوره صحیح بدهند، اوباما متوجه اشتباهی که کرده است، می شود.

کوهکن با تاکید بر اینکه 'خداوند متعال فرموده خود حافظ قرآن است'، تصریح کرد: استکبار جهانی چه بخواهد و چه نخواهد ، شمار مسلمانان در همه جهان و در آمریکا رو به رشد است.

وی همچنین، موضع گیری و اتخاذ راهبرد صحیح برای برخورد با یک موضوع غیرصحیح را مستلزم شناخت درست دانست و گفت :‌اگر در شناخت موضوعی به اشتباه بیفتیم قطعا در درمان آن نیز دچار اشتباه می شویم.

وی افزود: در جهان پیچیده امروز اگر با ساده انگاری به جنگ استکبار برویم به نوعی خودزنی کرده ایم زیرا با اطلاعات و امکاناتی که دشمنان ما دارند، تلاش می کنند یک هدف را با یک تیر دنبال کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet