هدر موبایل
1389/06/24 13:17:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ثروتی:

اهداف چشم انداز با اجرای 30 درصدی برنامه محقق نمی‌شود

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تحقیق و تفحص از اجرای برنامه چهارم توسعه کشور باید در صدد بررسی میزان تحقق اهداف سند چشم انداز بیست ساله کشور باشد.

موسی الرضا ثروتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با مهر در خصوص میزان تحقق اهداف سند چشم انداز 20 ساله کشور با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری گفت: این سند به گونه ای طراحی شده که در 4 برنامه توسعه کشور به آن برسیم و اکنون نیز با تحقیق و تفحص از میزان تحقق اهداف برنامه چهارم می توان به ارزیابی دست پیدا کرد.

وی با انتقاد از اینکه دولت تا کنون گزارشی در زمینه میزان تحقق اهداف برنامه چهارم توسعه کشور به مجلس ارائه نداده است، افزود: کارگروه بررسی عملکرد برنامه چهارم توسعه کشور تشکیل شده و بر اساس بررسی های این کارگروه تنها 30 درصد از اهداف برنامه چهارم محقق شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه مجلس می تواند با نظارت بیشتر بر عملکرد دستگاه های اجرایی میزان تحقق اهداف سند چشم انداز را بررسی کند، افزود: ارزیابی مجلس از گزارش کارگروه بررسی عملکرد برنامه چهارم این است که تعداد 50 درصد آیین نامه های مورد نیاز برنامه چهارم توسعه کشور نوشته نشده و تنها 30 درصد این برنامه نتیجه داده است.

وی ادامه داد: برنامه چهارم توسعه کشور یعنی یک چهارم اهداف سند چشم انداز بیست ساله کشور و این موضوع ما را به این نتیجه می رساند که 30 درصد از یک چهارم سند چشم انداز بیست ساله کشور تاکنون محقق شده است.

ثروتی با اشاره به اینکه تشکیل تیم تحقیق و تفحص از سند چشم انداز می تواند میزان تحقق اهداف این سند را مشخص کند افزود: این اقدام باید همراه با تحقیق و تفحص از برنامه چهارم کشور انجام شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet