ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/24 13:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رییس کمیسیون بهداشت:

استخدام پرستاران احتیاج به قانون ندارد

**عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب استخدام ۲۳ هزار پرستار در کمیسیون متبوعش و مخالفت نماینده دولت و درنهایت کمیسیون تلفیق با این استخدام گفت: البته این استخدام‌ها احتیاج به قانون ندارد و معاونت نظارت و راهبردی ریاست جمهوری می‌تواند برای انجام این کار دستور دهد، لذا رییس سازمان نظام پرستاری باید جای دیگری چانه بزند.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ درباره رد استخدام 23 هزار پرستار در کمیسیون تلفیق، تصریح کرد: استخدام این تعداد پرستار بحثی بود که خود دولت شروع کرد و کمیسیون بهداشت نیز به عنوان کمیسیون تخصصی از این پیشنهاد دولت استقبال و با تصویب آن را به کمیسیون تلفیق فرستاد، اما زمان طرح این موضوع در کمیسیون تلفیق، نماینده دولت با پیشنهاد مذکور مخالفت کرد و به دنبال آن سایر اعضای کمیسیون هم مخالفت ‌کردند.

وی با بیان اینکه مخالفت نماینده دولت به این معناست که دولت بار مالی آن را ندیده است، افزود: به دلیل آنکه بحث استخدام است و دولت باید بار مالی آن را تامین کند، کمیسیون تلفیق پیشنهاد استخدام 23 هزار پرستار را با توجه به مخالفت نماینده دولت در کمیسیون رد کرد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس یادآور شد که دولت تا به امروز این استخدام را نه در لایحه پیشنهادی برنامه پنجم آورده و نه ساز و کار آن را مشخص کرده است.

نایب رییس کمیسیون بهداشت در عین حال ضمن بیان اینکه استخدام 23 هزار پرستار احتیاج به قانون ندارد و معاونت نظارت و راهبردی ریاست جمهوری می‌تواند برای انجام این کار دستور دهد، تاکید کرد: برای استخدام این تعداد پرستار به هر شیوه‌ای، هرجا که مصوبه مجلس نیاز باشد مجلس این آمادگی را داشته و خواهد داشت که به تصویب و تایید نهایی این موضوع کمک کند. البته این پیشنهاد هم هنوز جای بحث در صحن علنی مجلس را دارد و کمیسیون بهداشت به عنوان پیشنهاد دهنده، این موضوع را در صحن علنی پیگیری می‌کند.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد که اجرای قانون افزایش بهره‌وری خدمات پرستاری و کاهش کار پرستاران نیازمند استخدام یکسری پرستار جدید است تا کمبود نیرویی که ایجاد می‌شود جبران شود.

وی افزود: از سوی دیگر استاندارد « پرستار به تخت» در کشور ما با استاندارد « پرستار به تخت» در دنیا فاصله معناداری دارد، به این معنا که تعداد پرستاران به ازای تخت‌های بیمارستانی کم است. این دلایل باعث شد کمیسیون بدون هیچ رای مخالفی و با رای مثبت مطلق، استخدام 23 هزار پرستار را تصویب و به کمیسیون تلفیق بدهد.

نایب رییس کمیسیون بهداشت در خاتمه ابراز امیدواری کرد که زمینه خدمات مطلوب و ارتقای بهره‌وری را در تمام شاخص‌های بالینی کشور شاهد باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet