هدر موبایل
1389/06/24 13:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
یک عضو کمیسیون اجتماعی:

مصوبه دولت برای انتقال کارمندان باید با کار کارشناسی مجلس تصویب شود

**یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصوبه‌ی دولت برای انتقال کارمندان تصریح کرد که تدوین راهبردی توسط دولت برای این کار مناسب است، اما در عین حال به نظر می‌رسد این طرح باید از پختگی بیشتری برخوردار شود و در این رابطه نظر مجلس هم گرفته شود.

رضا رحیمی‌نسب در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: این مصوبه ماهیتا طرح بدی به نظر نمی‌رسد، هر چند که پیش از این کار باید ابتدا تلاش شود تا گرایش به مرکزنشینی کمتر شود و به عبارت دیگر فرصت‌ها در استان‌ها به ویژه مراکز استان‌ها به نحوی فراهم شود که همشهریان ما کمتر تمایل داشته باشند در پایتخت سکونت کنند و انگیزه‌ی پایتخت‌نشینی کمتر شود.

وی با بیان این‌که تصمیم دولت در رابطه با انتقال کارمندان به شهرستان‌ها از جامعیت برخوردار نیست، گفت: مگر می‌شود چیزی که در سه دهه بعد از انقلاب ارزش محسوب می‌شد، در آن واحد و با یک مصوبه تغییر کند و انتقال به شکل جامع انجام شود در حالی که هنوز انگیزه‌ی پایتخت‌نشینی وجود دارد.

نماینده‌ی مردم خرم‌آباد در خانه‌ی ملت، اضافه کرد: به نظر من تدوین این راهبرد توسط دولت مناسب است، اما رسیدن به این راهبرد با تاکتیک‌هایی که دولت در نظر گرفته معقولانه به نظر نمی‌رسد، لذا این طرح منتج به نتیجه نخواهد شد و از ابتدای راه ابتر می‌ماند.

رحیمی‌نسب با تاکید بر این‌که این طرح باید از پختگی بیشتری برخوردار شود، در عین حال لزوم هماهنگی با مجلس در این باره را یادآور شد و گفت: قطعا نظر مجلس باید در این راستا به صورت لایحه گرفته شود، کار کارشناسی بیشتری صورت گیرد و از سویی انگیزه بیشتری برای انتقال افراد از تهران به شهرستان‌ها ایجاد شود؛ چرا که به هر حال فضایی که در تهران برای زندگی وجود دارد در شهرستان‌ها فراهم نیست.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، ادامه داد: اگر زیرساخت‌ها در شهرستان‌ها تکمیل شود و امکانات تحصیلی، رفاهی، درمانی و تفریحی فراهم شود. طبیعتا انگیزه‌ای ایجاد می‌شود و در این صورت شاید نیاز به قانون هم نباشد و خود کارمندان تمایل پیدا کنند که به شهرستان‌های خود مراجعت کنند.

وی در پایان گفت: بهترین کار این است که ابتدا دولت کار کارشناسی بیشتری روی مصوبه‌ی خود انجام دهد، بعد آن را در قالب لایحه‌ای به مجلس پیشنهاد دهد و نهایتا این قانون با کار کارشناسی مجلس تصویب شود. به هر حال آقایان دولت باید متوجه باشنداین یک واقعیت است که نمایندگان مجلس بی‌واسطه درد مردم را می‌دانند و عدم هماهنگی و تعامل با مجلس در اینگونه موارد هم به دولت و هم به مافع مردم ضربه می‌زند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet