ایام محرم 1398
1389/06/24 13:30:00
سرویس بین الملل
سبحانی‌نیا برای بررسی موضوع اهانت به قرآن کریم خواستارشد؛

برگزاری نشست اضطراری وزیران خارجه کشورهای اسلامی

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خواستار نشست اضطراری وزیران خارجه کشورهای اسلامی برای بررسی ابعاد اهانت به قرآن مجید در برخی ایالت‌های آمریکا شد.

"حسین سبحانی‌نیا" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به تاکیدهای مقام معظم رهبری مبنی بر پیگیری و مجازات هتاکان به ساحت مقدس قرآن کریم در آمریکا و راهکارهای پیگیری آن، گفت: اقدام کشیش خودسر ایالت فلوریدای آمریکا منجر به برخورد توهین‌آمیز عده‌ای از اتباع آمریکا در 20 شهوریور به ساحت مقدس قرآن کریم شد.

نماینده نیشابور با اظهار اینکه قطعا این‌گونه اقدامات از نظر یک میلیاردونیم مسلمان جرم بزرگ تلقی شده و گناه نابخشودنی است، افزود: انتظار می‌رفت، آمریکایی که مدعی طرفداری از حقوق بشر و آزادی‌های همه جانبه مردم است؛ دراین مسئله مهم اهانت به قرآن کریم حساسیت بیشتری از خود نشان داده و با اقدامات جدی جلوی اهانت‌کنندگان را بگیرد.

سبحانی‌نیا در ادامه با انتقاد از موضع‌گیری باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا، گفت: متاسفانه اوباما پیش از اهانت‌های صورت گرفته به قرآن، تنها از آن کشیش افراطی؛ بدون اشاره به نام کتاب آسمانی که مورد احترام بیش از یک ‌ونیم میلیارد مسلمان جهان است، خواست؛ به خاطر حفظ  جان سربازان آمریکایی از تصمیم خود منصرف شود که این نوع موضع‌گیری جای تاسف دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اعلام اینکه موضع‌گیری مقامات آمریکایی نشانگر همراهی و همسویی آنها با اقدام شنیع برخی از اتباع این کشور در اهانت به قرآن مجید است، افزود: این اولین بار نیست که طول تاریخ به ساحت مقدس قرآن کریم اهانت می‌شود.

وی با اشاره به اهانت‌های صورت گرفته از ابتدای پیدایش اسلام تاکنون، خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام همواره سعی کرده‌اند که با سوزاندان یا اهانت به قرآن کریم، خشم و عناد خود را به این کتاب آسمانی و مسلمانان جهان نشان دهند.

نماینده نیشابور آخرین مورد از این دشمنی‌ها با اسلام را سوزاندن قرآن کریم در برخی ایالت‌های آمریکا از سوی عده‌ای افراطی عنوان کرد و افزود: این یک نقشه از پیش طراحی شده صهیونیستی برای جلوگیری از رشد و نمو کشورهای اسلامی در مقابل کشورهای غربی بود.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با اعلام اینکه در این شرایط وظیفه مجامع و دولت‌های اسلامی سنگین‌تر از گذاشته است، خاطرنشان کرد: همانطور که با آتش زدن مسجدالاقصی در دهه 70 سازمان کنفرانس اسلامی شکل گرفت؛ امروز هم وظیفه ملت‌های مسلمان سنگین‌تر از گذشته در دفاع از اصل اسلام و کتاب آسمانی قرآن است.

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: تشکیل اجلاس اضطراری وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی برای بررسی ابعاد اهانت به قرآن کریم، حداقل کاری است که این کشورها می توانند، انجام دهند تا با محکومیت کسانی که دست به این اقدام زده‌اند از مجامع بین‌المللی و دولت آمریکا بخواهند که آنها را محاکمه کرده و به سزای اعمالشان برسانند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet