خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/24 13:32:00
سرویس اقتصادی
واردات بی‌رویه مهمترین مشکل کشاورزان اردبیل؛

نشست اعضای کمیسیون کشاورزی با مسئولان استان اردبیل

**اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس در آخرین روز سفر خود به استان‌های غربی کشور، دیشب و امروز با حضور در استان اردبیل و برگزاری نشست‌های متعدد از نزدیک در جریان مشکلات بخش کشاورزی و منابع طبیعی این استان قرار گرفتند.

"عیسی جعفری" سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برنامه های آخرین روز سفر اعضای این کمیسیون به استان‌های غربی کشور، گفت: اعضای کمیسیون دیروز بعد از ظهر پس از بازدید و بررسی مشکلات بخش کشاورزی استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی وارد استان اردبیل شدند و ماموریت خود را در این استان آغاز کردند.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ با بیان این مطلب که اعضای کمیسیون کشاورزی در یک برنامه فشرده نشست‌های متعددی با مسئولان اجرایی و کشاورزان داشته‌اند، افزود: اعضای کمیسیون کشاورزی دیشب در محل استانداری اردبیل جلسه ای با حضور مسئولان دستگاه‌های مرتبط با بخش کشاورزی از جمله جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای، محیط زیست و دامپزشکی داشتند که در این جلسه مهمترین مشکلات کشاورزان منطقه بررسی شد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی با ابراز رضایت از نشست این کمیسیون با مسئولان حوزه کشاورزی اردبیل، گفت: یکی از مهمترین مشکلاتی که در این جلسه مطرح شد مربوط به وضعیت آب و کشاورزی در اردبیل است که مسئولان این استان برای رفع آن پیشنهاد انتقال آب را از رودخانه ارس به داخل استان اردبیل داشتند و مشکل دیگری هم که مطرح شد و از نظر ما هم وارد بود مشکل بیمه دامداران و زنبورکاران منطقه اردبیل بود که بخاطر اهمیت این گروه در تولید ناخالص داخلی و اقتصاد ملی باید هرچه زودتر این مشکل رفع شود.

واردات بی‌رویه مهمترین مشکل کشاورزان اردبیل

جعفری در ادامه با اشاره به مباحث مطرح شده در نشست های این کمیسیون با مسئولان و کشاورزان منطقه، واردات بی‌رویه را یکی از مهمترین انتقادات آنان عنوان کرد و گفت: در نشست‌هایی که با مسئولان و مردم داشتیم همه بر یک موضوع تاکید داشتند و آن این بود که واردات بی‌رویه ضرر فراوانی را به کشاورزان منطقه وارد کرده است که میزان لطمه آن بسیار بیشتر از لطماتی است که از خشکسالی و سرمازدگی به کشاورزان وارد می‌شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی همچنین افزود: کشاورزان منطقه به واسطه واردات بی‌رویه محصولاتی مانند عسل، انگور، سیب و شلیل در فصل برداشت این محصولات متحمل زیان‌های زیادی شده‌اند که انگیزه ادامه کشاورزی و باغداری را در این منطقه ضعیف کرده است و با توجه به اینکه این منطقه یکی از مهمترین مناطق تولید اقلام کشاورزی در کشور است باید هرچه زودتر تدبیری برای رفع این نگرانی اندیشیده شود.

وی با تاکید بر لزوم حمایت از کشاورزان این منطقه، افزود: کمیسیون بعد از بازگشت به تهران و آغاز به کار مجلس، برای حل مشکلات کشاورزان این سه استان چنانچه نیاز به تدوین قانون جدید باشد، اقدام به تدوین قانون و چنانچه نیاز به تصویب بودجه یا سایر اقدامات حمایتی باشد به این اقدامات دست خواهد زد.

سفر اعضای کمیسیون کشاورزی به استان‌های غربی کشور همزمان با جمعه (عید سعید فطر ) آغاز شد و اعضای این کمیسیون در هفته اول تعطیلات پایانی تابستان، برای بازدید و بررسی مشکلات استان‌های  آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل به این استان‌ها سفر کردند. در این سفر که امروز عصر به پایان می‌رسد 12نفر از اعضای کمیسیون کشاورزی بهمراه نایب رییس کمیسیون اقتصادی شرکت دارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet