شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/06/24 13:43:00
سرویس سیاسی
نقوی حسینی در گفت وگو با خانه ملت تشریح کرد؛

فعالیت‌های هیات اعزامی مجلس به اجلاس لهستان

**عضوهیات اعزامی مجلس شورای اسلامی به بیستمین اجلاس همکاری اقتصادی اتحادیه اروپا و روسیه، فضای عمومی این اجلاس نسبت به جمهوری اسلامی ایران را بسیار مثبت ارزیابی کرد.

"سید حسین نقوی حسینی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با تشریح برنامه‌های سفر هیات اعزامی مجلس شورای اسلامی به بیستمین اجلاس همکاری اقتصادی اتحادیه اروپا و روسیه که از تاریخ هشتم تا یازدهم سپتامبر(17 تا 20 شهریورماه) در شهر "کرینیکا"ی لهستان برگزارشد، خاطرنشان کرد: در این نشست که بیش از 70 کشور جهان حضور داشتند؛ بنده(نقوی حسینی) و مصطفی کواکبیان، نماینده سمنان به عنوان هیات اعزامی جمهوری اسلامی ایران شرکت داشتیم.

نماینده ورامین با بسیار مثبت ارزیابی کردن فضای این اجلاس نسبت به جمهوری اسلامی ایران، گفت: در دو نشست برای هر دو نماینده اعزامی ایران سخنرانی گذاشته شد و در اغلب نشست‌ها، مهمانان درخواست حضور جدی ایران در این اجلاس‌ها را داشتند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به شرکت اعضای هیات ایرانی در نشست قفقاز اجلاس همکاری اقتصادی اتحادیه اروپا و روسیه، خاطرنشان کرد: در این نشست، مدیر جلسه از حضور جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته و امسال تشکر کرد و از هیات ایرانی خواست که در اجلاس‌های آینده نیز کشورمان حضور جدی داشته باشد.

نقوی با اظهار اینکه هیات اعزامی جمهوری اسلامی به اجلاس لهستان در سخنرانی‌های خود بر همکاری‌های اقتصادی کشورهای آسیای مرکزی و قفقاز تاکید کردند، افزود: در این اجلاس، همچنین هیات اعزامی جمهوری اسلامی هتک حرمت به قرآن کریم در آمریکا را محکوم و خواستار عدم دخالت قدرت‌های بزرگ و از جمله آمریکا بر روابط اقتصادی دیگر کشورها شدند.

عضوهیات اعزامی مجلس به بیستمین اجلاس همکاری اقتصادی اتحادیه اروپا و روسیه، خاطرنشان کرد: در این اجلاس، هیات اعزامی ایران اعلام کرد که جمهوری اسلامی آمادگی این را دارد؛ به عنوان حلقه اتصال آسیای مرکزی و قفقاز به خلیج فارس و آب‌های آزاد ایفای نقش کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet