هدر موبایل
1389/06/24 14:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

شورای حکام با موضوع هسته‌ای ایران و رژیم‌صهیونیستی عادلانه برخورد کند

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به نشست امشب شورای حکام، خواستار برخورد عادلانه این شورا با موضوع هسته‌ای ایران و رژیم‌صهیونیستی شد.

حسین ابراهیمی نماینده مردم بیرجند و نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص جلسه امشب شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای بررسی موضوع هسته‌‌ای ایران و اسرائیل به فارس گفت: انتظار ما اینست که شورای حکام در خصوص موضوع هسته‌ای ایران و رژیم‌صهیونیستی عادلانه برخورد کند.

وی معتقد است که گزارش آمانو دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ناقص بوده و به نحوی در اذهان عمومی ایجاد شبهه و ابهام کرد و لذا از شورای حکام انتظار می‌رود در نشست امشب خود، عادلانه و بر اساس آنچه هست و واقع‌بینانه قضاوت کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: گزارشات شورای حکام درباره موضوع هسته‌ای کشورمان همواره ابهام‌آلود بوده است، در حالیکه ایران اسلامی با آژانس همکاری کامل داشته و از این پس نیز آمادگی همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را دارد.

ابراهیمی با بیان اینکه ایران اسلامی همواره در چارچوب مقررات آژانس، اقدام به غنی‌سازی اورانیوم کرده است، افزود: احترام به حق مسلم ملت ایران در غنی‌سازی اورانیوم، خواسته همه ایرانیان است.

وی بر همین اساس متذکر شد: در موضوع فعالیت‌های هسته‌ای رژیم‌صهیونیستی و کلاهک‌های هسته‌ای که این رژیم غاصب دارد، انتظار داریم که شورای حکام برخوردی عادلانه با این رژیم غاصب داشته باشد و عدالت را در این زمینه رعایت کند.

ابراهیمی همچنین خلع سلاح هسته‌ای همه کشورهایی که به سلاح کشتار جمعی مسلح هستند را یکی از موضوعاتی عنوان کرد که باید جزو برنامه‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار گیرد.

نماینده مردم بیرجند در مجلس در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با فارس به کنفرانسی که در تهران با شعار "انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای برای همه و سلاح هسته‌ای برای هیچ‌کس " برگزار شد، اشاره و تأکید کرد: این شعار باید در تمام جهان محقق شود و تا زمانی که این امر در جهان تحقق نیابد، امنیتی در دنیا وجود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه همه کشورهای منطقه رژیم غاصب صهیونیستی را عامل ناامنی خاورمیانه و جهان می‌دانند؛ چرا که این رژیم به سلاح هسته‌ای مجهز است، تصریح کرد: شورای حکام باید با رژیم غاصب صهیونیستی برخوردی قاطع و جدی داشته باشد چرا که این رژیم عضو NPT نیست و به اذعان خود 200 کلاهک هسته‌ای دارد.

ابراهیمی ادامه داد: شورای حکام همواره ناعادلانه عمل کرده و با کشورهایی که با آنها هماهنگ بوده‌اند، اصلاً کاری نداشته و تا به حال نیز به آنها معترض نشده است.

این عضو ارشد کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: با وجود اینکه جمهوری اسلامی بارها اجازه بازرسی آژانس از مراکز هسته‌ای ایران را داده و هیچ‌گاه انحرافی از فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان مشاهده نشده،‌ اما همواره ما را متهم می‌کنند که ممکن است یا احتمال دارد دنبال ساخت سلاح هسته‌ای برویم و این در حالی است که رژیم‌صهیونیستی به داشتن 200 کلاهک هسته‌ای اذعان دارد و کسی متعرض این رژیم نامشروع نمی‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet