هدر موبایل
1389/06/24 16:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
موسی قربانی:

سوزاندن قرآن به دلیل وحشت غرب از نفوذ اسلام ناب بوده است

**نماینده قاینات در مجلس شورای اسلامی گفت: فاجعه سوزاندن قرآن کریم با برنامه ریزی و به دلیل وحشت غرب از نفوذ اسلام ناب بوده است.

موسی قربانی در گفت و گو با ایرنا، با تاکید بر اینکه صهیونیسم و آمریکا عامل اصلی قرآن سوزی هستند اظهار کرد: فاجعه سوزاندن قرآن به بهانه نقش القاعده در حملات یازده سپتامبر رخ داد و این در حالی است که القاعده دست پرورده آمریکا می باشد و در هر جرمی که این گروه مرتکب می شود واشنگتن نیز شریک است.

البته نماینده قاین در مجلس یادآور می شود که دولت آمریکا یکی از متهمان اصلی حادثه یازده سپتامبراست که به صورت مستقیم در این حادثه نقش داشته و در صدد بوده تا از آن بهره برداری سیاسی کند.

وی نقش مقامات واشنگتن در ایراد سخنان تحریک کننده بر ضد مسلمانان در سال های پس از یازده سپتامبر را در وقوع فاجعه سوزاندن قرآن کریم با اهمیت ارزیابی کرده و تصریح کرد: سخنان تند برخی سیاستمداران آمریکایی، تندروهای این کشور را تحریک کرد و باعث شد تا آنها تصور کنند با سوزاندن قرآن، حادثه یازده سپتامبر را تلافی می کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اسلام ناب مثل نفوذ باران در زمین در جان انسان ها رخنه می کند گفت: غرب که از میزان اثرگذاری اسلام آگاه است سعی می کند با ایجاد بحران های دوره ای مثل ماجرای سلمان رشدی، تروریست نامیدن مسلمانان یا آتش زدن قرآن یک ذهنیت منفی علیه اسلام ایجاد و افکار عمومی را علیه مسلمانان تحریک کند.

وی همچنین با توصیه به پیروان ادیان الهی از آنان می خواهد که به اشتراکات دینی مانند اعتقاد به خدای واحد توجه کنند و از دامن زدن به اختلافات بپرهیزند.

قربانی در ادامه با اشاره به اینکه مسلمانان ضمن اعلام انزجار خود نبایند اجازه سواستفاده به دشمنان را بدهند، به همه پیروان ادیان الهی هشدار داد که اهانت صورت گرفته به قرآن به این عمل محدود نشده و عاملان این فاجعه به سایر کتاب های آسمانی و حتی عبادتگاه ها نیز توهین خواهند کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet