حلول ماه ربیع الاول
1389/06/24 16:51:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده آشوریان:

اهانت به قرآن را یک حرکت صهیونیستی می‌دانیم

**نماینده‌ مردم آشوری و کلدانی در خانه ملت با محکوم‌کردن هتک حرمت قرآن کریم در آمریکا گفت: ما اهانت به قرآن را یک حرکت صهیونیستی می‌دانیم و غیر از آن چیز دیگری نیست.

یوناتن بت‌کلیا در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: با توجه به حرف‌ها و حرکت‌هایی که از روز اول در هتک حرمت قرآن کریم مطرح شد، بنده به عنوان نماینده‌ی آشوری‌ها در مجلس و از سوی جامعه آشوری‌ها این حرکت را در نطق میان دستور مجلس محکوم کردم.

وی با اشاره به حضور رهبر کلیسای شرق آشوری به اتفاق شش اسقف برای شرکت در اجلاس اسقفان در ایران،‌ گفت: « پاتریارک » رهبر کلیسای شرق آشوری، به محض ورود به ایران، در روز جمعه با سخنان تند، این حرکت را محکوم و عنوان داشت که « نظر به این‌که افرادی که دست به این اقدامات می‌زنند، دین و ایمان و اعتقاد ندارند و برهمین اساس نمی‌توانیم این‌ها را انسان خطاب کنیم، چون هیچ انسانی نمی‌تواند علیه خداوند صحبت کند».

وی ادامه داد: امروز نیز رهبر کلیسای شرق آشوری،‌ در سخنرانی که در کلیسا داشت، عنوان کرد که « کسانی که در فکر سوزاندن کتاب ادیان هستند، باید بدانند کتاب را می‌توان سوزاند، ولی ایمان را نمی‌توان سوزاند».

بت‌کلیا ادامه داد: « پاتریارک» عنوان کرد این افراد هر حرکتی بخواهند انجام دهند، نمی‌توانند ایمان مردم را از بین ببرند.

وی ادامه داد: ما هزار و چهارصد سال است به عنوان مسیحی در کنار برادران مسلمان خود در حال زندگی‌ هستیم و هیچ روزی و در هیچ شرایطی، مشکلی بین ما و مسلمان وجود نداشته است، یعنی مسیحیت و اسلام از صدر اسلام تا به امروز در کنار هم زندگی مسالمت‌آمیزی داشته و مانند دو برادر با هم زندگی کرده‌اند و همان فرمایش عیسی مسیح(ع) را انجام داده‌اند که فرموده « همسایه خود را مانند خود دوست بدار».

این نماینده مجلس گفت: همه‌ این‌ها اعتقادات و بیانات قلبی آشوریان مسیحی ایرانی است. برادران ارمنی، کلیمی، زرتشتی، همه در کنار هم و در کنار ملت شریف ایران زندگی مسالمت‌آمیزدر حال زندگی هستند.

بت‌کلیا با اشاره به محکوم‌کردن هتک حرکت قرآن کریم از سوی 5 نماینده اقلیت‌های دینی در مجلس گفت: خوشبختانه مسوولین ما به اندازه‌ای دیدگاه‌های روشنی دارند و‌آنقدر آگاه و هوشیار هستند که بتوانند هر حرکت صهیونیستی را خنثی کنند. ما هتک حرمت قرآن را یک حرکت صهیونیستی می‌دانیم و غیر از آن چیز دیگری نیست.

نماینده آشوریان در مجلس اظهار کرد: در این شرایط افرادی به واسطه دریافت پول و یا برای خودنمایی این اقدامات ناشایست را انجام می‌دهند تا برای خود جایگاهی پیدا کنند. در حالی که این حرکت‌ها و اقدامات چیزی در بر نخواهد داشت، میان مسیحیان راستین و مسیحیانی که در کشور‌های مختلف در کنار برادران و خواهران مسلمان خود زندگی می‌کنند، همیشه صلح و صفا و صمیمت وجود داشته است.

وی ادامه داد: زمانی که ما عهد‌نامه امام علی (ع) را به عنوان یک منشور بین‌المللی داریم و زمانی که مشاهده می‌کنیم امام علی (ع) چه عهدنامه‌ای را صادر می‌کند و زمانی که مشاهده می‌کنیم اسقف‌های کلیساهای شرق آشوری تا چه اندازه با خلفای اسلامی و عباسی از گذشته تا به حال نشست و برخواست داشته‌اند، همه این‌ها نشان از زندگی مسالمت‌آمیز مسیحیت با مسلمانان است.

بت‌کلیا با بیان اینکه باید دیدگاه‌های مسوولین کشور خود را نیز در نظر بگیریم،‌ گفت: زمانی که آیت‌الله مکارم شیرازی می‌فرماید ما برای تمام انبیای الهی و کتب آسمانی احترام قائل هستیم، یعنی این حرکت بزرگ‌ترین و محکم‌ترین مشت در دهان یاوه‌گویان و مدعیان و کسانی که به اعتقاد میلیارد‌ها انسان پا می‌گذارد، است.

وی با اشاره به چگونگی زندگی مسیحیان در کنار برادران مسلمان خود،‌ گفت: در همین اجلاس اسقفان شرق آشوری مشاهده کردیم که با چه احترامی اعضای این اجلاس از سوی هم‌میهنان و مسوولان رده بالای کشور مورد پذیرایی و مورد استقبال قرار گرفتند.

این نماینده‌ی مجلس اظهار کرد: نشست‌های مشترکی که قرار است اعضای اجلاس اسقفان با مسوولان رده‌بالای نظام انجام دهند، در واقع نوع دیدگاه‌ها را نشان می‌دهد، مسیحیت ما هیچ‌گونه ارتباطی با مسیحیت خارجی و مسیحیان مسیحی‌نما ندارد.

بت‌کلیا ادامه داد: با پخش فیلم‌ها و تصاویری در مورد هتک حرمت قرآن، دنیا خواهد فهمید هتاکان، یاوه‌گویانی و افراد فاقد شعور هستند و چنین حرکت‌هایی انجام می‌دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet