ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/06/24 19:14:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
روبرت بگلریان:

مسیحیت همواره در کنار مسلمانان خواهد بود

**نماینده اقلیتهای ارامنه جنوب ایران در مجلس خطاب به کسانی که هتک حرمت به قرآن کریم کرد‌ه‌اند، گفت: اگر روزی، جنگ یا فتنه گری ایجاد شود، مسیحیان در کنار مسلمانان حاضر می‌شوند.

به گزارش مهر در اصفهان روبرت بگلریان در راهپیمایی مردم اصفهان در اعتراض به هتک حرمت قرآن کریم افزود: متاسفانه دست صهیونیسم و توطئه سردمداران آمریکا و نیّات پلید آنها به نحوی بروز پیدا کرده که قلب همه را جریحه دار و حتی متدیّنین ادیان غیر ابراهیمی را نیز منزجر کرده است.

وی با اعتراض به حرکت انجام شده تصریح کرد: ین اعمال منزجر کننده در واقع خود گواهی دهنده این اصل است که از پشت پرده برخی می‌خواهند رابطه مسلمانان و مسیحیان را یک بار دیگر بدون درس گرفتن از تاریخ جدایی بیندازند.

بگلریان در ادامه خود با اظهار تاسف از نحوه برخورد و رفتار دولتمردان آمریکا تصریح کرد: چنین حرکت‌هایی قطعا از وجدان دینی و انسانی به دور است زیرا بی‌احترامی به پیامبران و حتی پیامبر مسیحیت که در قرآن از او و مادر گرامی اش نام برده شده نتوانست انزجار آنها را برانگیخته و آنها را تنها نگران جان سربازان آمریکایی در عراق و افغانستان کرده است.

وی با اشاره به اینکه آمریکائیان تنها به دنبال اسلام طالبانی در جهان می‌باشند گفت: اسلام جمهوری اسلامی ایران اسلام نابی است که با زنده ساختن احساسات دینی حتی در مسیحیان بعد از انقلاب به دنیا معرفی شده است.

این نماینده اقلیت‌های ارامنه جنوب ایران در مجلس در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مسیحیت ناب همواره در کنار عدالت جویان و مسلمانان خواهد بود که نمونه بارز آن در لبنان و یا جنگ تحمیلی بر علیه ایران قابل مشاهده است.

بگلریان در بخش پایانی سخنان خود با بیان این مطلب که مسیحیان نمی‌توانند چنین توهینی را به گردن گیرند، تاکید کرد: بسیار متاسف هستم که افراد صاحب جهل به خود اجازه نمی دهند حتی اگر مسلمان نیستند دین همنوعان خود را به درستی شناخته و به آن احترام بگذارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet