هدر موبایل
1389/06/25 11:42:00
سرویس اقتصادی
مقیمی:

احتیاج به پیمانکار خارجی در مسکن مهر نداریم

**عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به حضور پیمانکاران خارجی در طرح‌های مسکن مهر در برخی شهرستان‌ها گفت: من با سپردن کار به پیمانکار خارجی موافق نیستم و ما احتیاج به سرمایه‌گذار خارجی داریم نه پیمانکار.

"محمدحسین مقیمی" در گفتگو با وقایع استان خاطرنشان کرد: ما در حوزه پیمانکار مشکل نداریم و با وجود این حجم از بیکاری، سپردن کار به پیمانکار خارجی کار اشتباهی است و حضور خارجی‌ها فقط اگر به شکل سرمایه‌گذار باشد خوب است.

وی در خصوص شروع ارائه وام 4 تا 15 میلیونی ودیعه مسکن که توسط معاون وزیر مسکن و شهرسازی اعلام شده است نیز گفت: نباید نگران تورم ناشی از ارائه وام بود چون اگر این وام‌ها در حوزه ساختمان‌سازی فعال شود باعث بهره‌وری صنایع مربوط به آن شده و باعث ایجاد اشتغال و تحرک در تولیدات وابسته می‌شود.

عضو کمیسیون عمران در خصوص برنامه پنجم توسعه و حاشیه‌های به وجود آمده در مورد آن نیز گفت: اگرچه برنامه‌ چهارم توسعه یک سال تمدید شد اما بهتر بود دولت برنامه را به‌موقع تحویل می‌داد که این اتفاق نیفتاد و این ایرادی است که به دولت وارد است. زمان ارائه برنامه پنجم و بودجه سال 89 همزمان شد که مسلماً بودجه برای مجلس اولویت داشت و دولت نتوانست این برنامه را زودتر تهیه و تحویل مجلس بدهد.

مقیمی خاطرنشان کرد: فاصله‌ای که بین برنامه چهارم و پنجم توسعه افتاد و تمدید برنامه‌ای که منقضی شده بود در همه بخش‌های کشور اخلال ایجاد می‌کند و اگر قرار است ما به اهداف سند چشم‌انداز کشور دست یابیم، لازمه آن تسریع در ارائه و اجرای برنامه‌های پنج ساله توسعه است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تأخیر هدفمندی یارانه‌ها بر بخش حمل‌ونقل کشور گفت: وقتی هزینه‌ها افزایش پیدا می‌کند و وقتی سوخت گران می‌شود اثر خود را بر هزینه‌های حمل‌ونقل نیز می‌گذارد و وقتی برق، آب‌ و گاز گران شود شاهد افزایش قیمت در همه بخش‌ها خواهیم بود.

وی افزود: اتوبوس‌های حمل‌ونقل گازسوز و گازوئیل‌سوز هستند که طبیعی است گران شوند و همچنین اثرات دیگر هدفمندی یارانه‌ها روی دستمزدها و حقوق‌هاست که البته افزایش 30درصدی در قانون پیش‌بینی شده است.

مقیمی خاطرنشان کرد: در این میان حمل‌ونقل ریلی باعث می‌شود بنزین و گازوئیل کمتر مصرف شود و همین‌طور در هزینه برق و استفاده بیشتر و توسعه هرچه بیشتر حمل‌ و نقل ریلی تأثیر خود را در کلان خواهد گذاشت.

عضو کمیسیون عمران همچنین درخصوص آخرین مباحث مطروحه در کمیسیون عمران نیز گفت: بیشتر مباحث مطرح شده در کمیسیون در جلسات اخیر در مورد مسائل جاری و طرح‌ها و لوایح فرعی بود اما گزارشی که در مورد بیمه کارگران ساختمانی آماده شده بود هم قرائت شد.

مقیمی خاطرنشان کرد: اولویت‌های پیگیری در حوزه انتخابی‌اش مربوط به کارهای اقتصادی است که از پیشرفت خوبی برخوردار نبوده‌اند.

وی افزود: درخصوص مصوبات استانی هم هنوز پیشرفتی مشاهده نکرده‌ایم و منتظریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet