هدر موبایل
1389/06/25 13:28:00
سرویس بین الملل
مبنای منع تولید تسلیحات هسته‌ای حجت شرعی است

سبحانی‌نیا: هدف ادعای‌های امریکا تشدید فشار علیه ایران است

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بی‌اساس خواندن ادعای جدید آمریکا درخصوص فعالیت‌های صلح آمیزهسته‌ای ایران، گفت: اعلام این ادعاها، بیشتر با انگیزه تشدید فشارهای بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی صورت می‌گیرد.

"حسین سبحانی‌نیا" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به این ادعای ایالات متحده که اعلام کرده تهران مصمم شده تا یک بمب هسته‌ای تولید کند، اظهار کرد: مبنا و مستندات اطلاعات ادعایی آمریکا غلط است و بیشتر این اطلاعات را از منابع غیرموثق همچون منافقین می‌گیرند و در خیلی از موارد، خود به این نتیجه می‌رسند که این اطلاعات غلط و بی‌اساس است.

نماینده نیشابور با اعلام اینکه ادعاهای جدید واشنگتن همچون گذشته در خصوص فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران بی‌اساس است، خاطرنشان کرد: این ادعاها، بیشتر با انگیزه تشدید فشارهای بین‌المللی و تاثیرگذاری منفی بیشتر در دنیا علیه جمهوری اسلامی صورت می گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی با اشاره به مخالفت مسئولان عالی‌رتبه نظام و در راس آنها مقام معظم رهبری با تولید سلاح هسته‌ای در کشور، گفت: اجرای دستورات رهبری مبنی بر اینکه ما دنبال بمب اتمی نیستیم، برای همه مسئولان حجت دینی و شرعی است و قطعا جمهوری اسلامی دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای نبوده و نخواهد بود.

سبحانی‌نیا با تاکید براینکه جمهوری اسلامی تنها به دنبال انرژِی صلح آمیز هسته‌ای است و از این حق خود هم به هیچ‌وجه کوتاه نخواهد آمد، افزود: خیلی روشن است که ادعاهای آمریکا دراین شرایط، بیشتر با نیت فشار در عرصه بین‌الملل علیه جمهوری اسلامی صورت می‌گیرد که در نهایت حاصلی هم برای آنها نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آمریکا در اقدامی جدید اخیرا مدعی شده که جمهوری اسلامی ایران مصمم شده تا یک بمب هسته‌ای تولید کند.

دولت کاخ سفید در حالی چنین ادعاهایی را مطرح کرده است که در تلاش است با جلب افکار عمومی، حمایت‌های بین‌المللی را در جهت حفظ منافع خود و ضربه زدن به ایران جلب کند.

این درحالی است که جمهوری اسلامی ایران بارها صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای خود را به اثبات رسانده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet