هدر موبایل
1389/06/26 13:43:00
سرویس اقتصادی
احد خیری خبر داد:

ادامه کار کمیته تحقیق و تفحص مناطق آزاد پس از تعطیلات

**رییس کمیته تحقیق و تفحص از مناطق آزاد تجاری مجلس با اشاره به اقدامات اخیر این کمیته، گفت: اعضای کمیته کارهای کارشناسی انجام داده‌اند تا پس از اتمام تعطیلات تابستانی مجلس کمیته به مناطق مورد نظر سفر کنند.

"احد خیری" نماینده بستان آباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به اقدامات کمیته تحقیق و تفحص اشاره کرد و گفت: اعضای کمیته برای انجام تحقیق و تفحصی دقیق چندین فرم و قالب تعریف کرده اند که بر اساس آن مناطق مورد بررسی قرارگیرد.

وی ادامه داد: برای تهیه این فرم و قالب، از کارشناسان نخبه و با تجربه دعوت به همکاری کردیم تا نمایندگان به اطلاعات دقیق تری دست یابند.

رییس کمیته تحقیق و تفحص از مناطق آزاد تجاری تصریح کرد: برای بررسی دقیق تر از این مناطق، گزارش کمیته تحقیق و تفحص دوره هفتم مجلس را به دقت مطالعه کردیم و متوجه شدیم در آن دوره تفحص به صورت کلی صورت گرفته است.

نماینده مردم  بستان آباد با اشاره به تحقیق و تفحص دوره هفتم ادامه داد: برای آنکه در تحقیق جدید نتایج کارآمدی به دست آید، تصمیم گرفتیم قالب‌های مشخصی تعریف شود تا جزییات مورد بررسی قرار گیرد؛ به همین دلیل فرم ها را طراحی کردیم.

خیری به برخی قالب‌ها و فرم‌ها اشاره کرد و گفت: این فرم‌ها بر اساس مناطق مختلف طراحی شده و مسائلی چون ورود و خروج کالاها، کمرگ، نحوه واگذاری زمین‌ها و نحوه جذب نیروهای انسانی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رییس کمیته تحقیق و تفحص با بیان اینکه پس از اتمام تعطیلات کارشناسان به مناطق اعزام خواهند شد، تاکید کرد: در اولین فرصت پس از بازگشایی مجلس شورای اسلامی اعضای کمیته به مناطق اعزام خواهند شد.

وی ادامه داد: تا پایان مهرماه کار تحقیق و جمع‌آوری اطلاعات بر اساس فرم‌های تهیه شده به اتمام خواهد رسید.

خیری با اشاره به آیین نامه داخلی مجلس گفت: هر کمیته تحقیق و تفحص جهت ارائه گزارش نهایی 6 ماه فرصت دارد، اما از آنجا که در ابتدای کار کمیته مناطق آزاد مشکلاتی پیش آمد به احتمال زیاد 6 ماه دیگر از مجلس زمان خواهیم گرفت.

کمیته تحقیق و تفحص از مناطق آزاد چابهار، قشم، کیش اروند و ارس را مورد بررسی قرار خواهند داد.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet