ایام محرم 1398
1389/06/26 14:03:00
سرویس بین الملل
شبیب جویجری:

هدف آمریکا از طرح ادعاهای جدید،تبلیغ ایران هراسی است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هدف آمریکا از طرح ادعاهای جدید علیه جمهوری اسلامی را تبلیغ ایران هراسی دانست.

 "شبیب جویجری" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به این ادعای ایالات متحده که اعلام کرده تهران مصمم شده تا یک بمب هسته‌ای تولید کند، گفت: یکی از اهدافی که آمریکایی‌ها با طرح این ادعاها به دنبال آن هستند؛ تبلیغ ایران هراسی و تهدید جلوه دادن جمهوری اسلامی ایران درمیان کشورهای منطقه و جهان است.

نماینده اهواز با اظهار اینکه مقامات کاخ سفید به خوبی می‌دانند که ایران قصد استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای را دارد، خاطرنشان کرد: آنها همچنین به خوبی می‌دانند که طبق نظر مراجع تقلید و در راس آنها مقام معظم رهبری داشتن بمب هسته‌ای برای کشور ما حرام است.

جویجری با اعلام اینکه واشنگتن سناریوهای مختلفی را در منطقه دنبال می‌کند، خاطرنشان ساخت: آمریکا و رژیم صهیونیستی با طرح ادعاهایی علیه جمهوری اسلامی در صدد خارج کردن خود از انزوا بوده و در این راستا برنامه‌های بلند، میان و کوتاه مدت، منطقه‌ای و جهانی را دنبال می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی درباره راه‌های خنثی کردن توطئه‌های ایران هراسی غربی‌ها، گفت: ارتباط مستمر با همسایگان و کشورهای منطقه باعث خواهد شد که دشمنان نظام جمهوری اسلامی نتوانند به اهداف خود دست یابند.

نماینده اهواز در این راستا خواستار بهره گیری از تمام ظرفیت‌های دستگاه دیپلماسی کشور در کنار دیپلماسی پارلمانی شد و افزود: همه دستگاه‌های مسئول در جهت خنثی کردن توطئه ایران هراسی باید در جهت شفافیت موضوع هسته‌ای ایران تلاش کنند.

وی افزود: مسئولان باید به کشورهای منطقه این اطمینان را بدهند که همه قدرت ایران برای بازدارندگی بوده و تهدیدی برای هیچ یک از آنها نیست.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آمریکا در اقدامی جدید اخیرا مدعی شده که جمهوری اسلامی ایران مصمم شده تا یک بمب هسته‌ای تولید کند.

دولت کاخ سفید در حالی چنین ادعاهایی را مطرح کرده است که در تلاش است با جلب افکار عمومی، حمایت‌های بین‌المللی را در جهت حفظ منافع خود و ضربه زدن به ایران جلب کند.

این درحالی است که جمهوری اسلامی ایران بارها صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای خود را به اثبات رسانده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet